Gönderen Konu: Sofra duası  (Okunma sayısı 18492 defa)

gedai

• Ziyaretçi
Ynt: Sofra duası
« Yanıtla #15 : 29 Ocak 2011, 18:07:40 »
kizum bu kadar uzun sofra duası olurmu
haneye devlet kazanana bereket

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #16 : 29 Ocak 2011, 18:53:07 »
ggd sana katılıyorum..hele birde kendi yemeği bitipte aminnnnnnnnnnnnnnnnn diyip el açanlara  hasta oluyorum.. boks

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #17 : 29 Ocak 2011, 21:16:10 »
ggd sana katılıyorum..hele birde kendi yemeği bitipte aminnnnnnnnnnnnnnnnn diyip el açanlara  hasta oluyorum.. boks

herkesi dövüyon sen de ben de buna hasta oLuyom :P
geçende bir hadis okudum..Efendimizin (sav) devesini başka bir zümrenin devesi geçince sahabiler üzülmüş bunun  üzerine Efendimiz (sav) Allah bir şeyi yüçeltirse sonra alçartır demiş.. (aklımda kalan)
valla  bakalım benim dövüleceğim ne zaman.. jpg

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
« Yanıtla #18 : 17 Eylül 2012, 11:54:41 »
Benim ezberleyip hergün okudugum yemek duam:

Elhamdülillah. Elhamdülillah. Elhamdülillah-illezi et amenâ ve sekânâ ve cealenâ minel-müslimîn. Elhamdülillahi rabbil âlemîn. Vessalavâti vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammediv ve alâ âlihi ve sahbihi ecmeıyn. Ve'fü annâ vâğfirlenâ verhamnâ ente mevlânâ fensurnâ alâlkavmi-lkâfirîn. (3 kere tekrarlanır) Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedim-bi adedi envâirrızkı velfütûhât. Yâ bâsitullezî yebsüturrizka limey-yeşâü biğayri hisâb. Übsüt aleynâ rızkav-vâsiam min külli cihetim min hazâini ğaybike biğayri minnetim-mehlûkım bimehzı fezli keramike biğayri hisâb. Yâ ekramel-ekramîn. Ve yâ erhamerrâhimîn. İftehilbâbe yâ Ellah. (3 kere tekrarlanır) Yâ Ellahü yâ kâfî. Yâ fettâhhu yâ müfettihu fettih bilhayr. Ellahümmeğfir sâhibe hezêttaâmi velâkilîn. Ellahümmec-al devletehüm dâimen evlâdehüm âlimen sâlihav-velâ tüsellit aleyhim zalime. Ellahümme zidvelâ tenkus ni'meten kesîretem bi hurmetil-fâtiha.

Not: (^) işaretli harfler uzatılarak okunacak.

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.