Gönderen Konu: TTnetten Kota kazığı  (Okunma sayısı 1233 defa)

Çevrimdışı BentSahra

  • Yönetici
  • Üstad
  • *
  • İleti: 16 137
  • Rep +163/-2
  • Cinsiyet: Bayan
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
TTnetten Kota kazığı
« : 12 Mart 2011, 14:16:05 »
TTnet Ocak 2011′de 1 mbps, 2 mbps, 4 mbps internet hızlarını kaldırıp yerine 8 mbps internet hızını standart olarak getirdi. Şuanda herkezin internet hızı 8 mbps değilmi. Ama atlanan ufak bir nokta var. ADSL’te tarifeli sistem çıkalı neredeyse 8 yıl olacak, bu süre içerisinde en düşük aylık download limiti 4 GB idi. Amma velakin aradan geçen bu 8 yıllık süre içerisinde internet hızının artmasına rağmen kotalar bir türlü artmadı. İşte bu değişimde atlanan noktada Ocak ayından bu yana bir çok kişinin faturası 2 9 TL yerine 50-60-70 TL civarında gelmeye başladı. Sebebi ise halen 4 GB olan kotalıların 1 mbps’den 8 mbps’ye geçince hiç farkına varmadan videoları, müzikleri, internet sayfaları vs.leri çok hızlı yüklendiği için kotalarını aşmış durumdalar.


Bu değişimin farkına TTnet dolandırıcısının bir ayda ne vurursam kardır düşüncesinden dolayı ancak fatura ellerine geçtiğinde varabildiler.

Yıllardır, internet fiyatları ve kotaların düşüklüğünü internet sitelerinde, gazetelerde ve televizyonlarda sıkça duymamıza rağmen TTnet bu konuda bir kere bile geri adım atmadı. Şimdide atmayacak ve bir 8 yıl daha yersek bize 4 gb kotayı 2 9 TL + sabit telefon ücreti ile yedirmeyi deneyecek.

Birde bu sabit telefon belası var başımızda. Daha önceleri zorunlu sabit hat alırken en düşük sabit hat ücreti 7 tl civarında idi. Sabit hat zorunluluğunun kaldırılması gündeme geldikten bu yana TTelekom bu en düşük sabit hatların fiyatını 19,50 TL’ye kadar çıkartarak internette indirime gidilmesi umulduğu zamanda bir nevi çaktırmadan bindirime gitti.

Bu noktada iyi bir avukat olup TTnet’i mahkemeye verip tüketicilerin haklarını alabilecek bir kişi çıkana kadar bize düşen TTnet’i Allah’a havale etmek.alıntı isa koc


Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..
İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.