ݝslamiyet > Nasihat

GEZİDEN NOTLAR

(1/1)

gedai:
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir süre önce silahlı saldırı sonucu yaralanan  sanatçı İbrahim Tatlıses'in bir şarkısında  ''Farketmez, ne dili, ne rengi, madem ki insandır, saygımız vardır'' sözlerini kullandığını belirterek, ''Evet, bizim için insan kutsaldır, can kutsaldır, dini, mezhebi, dili, rengi, etnik kökeni ne olursa olsun, insan önce insandır'' dedi.

Erdoğan, Erbil Uluslararası Havalimanı'nın açılışında yaptığı konuşmada, açılışı yapılan Havalimanı'nın Erbil'e, Irak'a ve tüm Iraklılara hayırlı olmasını diledi.

Başbakan Erdoğan, beş yıllık çabanın neticesinde, bu yapıyı Erbil'e kazandıran inşaat şirketinin tüm yetkililerini, mimarından mühendisine, işçisine, yüklenici firmalara kadar herkesi kutlayarak, şunları söyledi:

''Tarihi, kültürel bağlarımızın olduğu Irak'ı ve bu güzel bölgeyi, şimdi artık havayoluyla, ki ben buna havayolu demek istemiyorum, halkın yolu diyorum, bu halkın yoluyla da birbirimize, dünyaya daha da yakınlaştırıyoruz. Bölgenin en büyük yatırımlarından biri olan Erbil Uluslararası Havalimanı, yıllık 2 milyon 750 bin yolcu kapasiteli terminal binasına; 4,5 kilometreyle dünyanın en büyük 7'inci pistine, aynı anda 30 uçağın park edeceği alana sahip. Burada şu müjdeyi de vermek isterim. Bildiğiniz gibi, Erbil'e Türkiye'den sadece özel havayolu şirketleri uçuyordu. Türk Hava Yolları'nın da Erbil'e sefer yapması yönünde biz bir karar almıştık. İnşallah, 14 Nisan'dan itibaren artık Türk Hava Yolları doğrudan Erbil'e uçuşları başlatıyor. Havalimanıyla birlikte bunun da hayırlı olmasını diliyorum.''

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git