Kişisel Sayfa'm > dertdermanolunca nın Kişisel Sayfası

BÜYÜK KOMUTAN UNUTULMAZ DEHA.

(1/1)

dert derman olunca:

BÜYÜK KOMUTAN UNUTULMAZ DEHA; FATİH İstanbul'u askeriyle alı almaz, sancağın olduğu yere koşuyordu; Her tarafı yara bere içinde ölmekte olduğu yiğidinin omuzlarından kavrar alnına bir buse kondurur, hıçkırıklar içinde şöyle der; Büyük KOMUTAN:"Hasan’ım. İstanbul sana değer miydi?"

Efendim, sultanım sen bana emir verdikten sonra, sancağı alıp koştum, mızrak ve kızgın yağ yağıyordu üstüme, surlara yaklaşmıştım ama takatimde kesilmek üzereydi, hele bir ara ayağım altından taş kayınca, uçuruma yuvarlanacağım sandım tam o sırada" Efendim" diye Allah Resulüne seslendim ona sığındım. Bana doğru uzanan iki el, düşmekten, koruyan Resulüllah'ın elleriydi" ileriyi göstererek baksana sultanım, İstanbul’un surlarında Hazreti Muhammed(S.A.V)dolaşıyor. Onun dolaştığı yerlere değil bir Hasan, binlerce Hasan feda olsun" sözleriyle ötelere kanatlanıyordu. Evet, bu tarihten bir yaprak; Şimdiki zibidiler ise altınla dolu hazineyi demir değerinde dahi muhafaza edemezken. Tarihlere sığmayan insanların emanet bıraktığı topraklarda karnını doyurup sefa sürerken; Tek dişi kalmış canavar, sözde medeniyetlerinden geri bırakılmışız diye, sorumlu tutulanların hallerine hareketlerine bak; birde sözde sorumlu tutanların kine bakın.

"4 AY 16 günde tamamlanan "Rumeli Hisarı" göz önüne alındığında ne kadar geri kalmışlığımızı sembolize ediyor değil mi a dostlar.Bir şey daha var o Hisar da;Üsten bakıldığında Peygamberimizin ARAP harfleriyle ismi celilisi sembolize edilmiştir.Bu Peygamber aşığı büyük komutanlar es kaza yer yüzüne çıksalar,değerli üstadımızın değimiyle,BİZANS SARDI DİYE hemen elini kılıcın kabzasına atmaz mı diye düşünmeden de kendimi alamıyorum.(HAKSIZMIYIM)

BentSahra:
Hisar da;Üsten bakıldığında Peygamberimizin ARAP harfleriyle ismi celilisi sembolize edilmiştir

razı esglk webmaster

gedai:
haksızsın, çünkü gerçekleri yazıyorsun TC. de gerçekleri karartıp başını kuma görecek hakikatleri yazmayacaksın.
İstanbul maneviyat ve savaş taktiğinin karılmasıyla çağ kapatıp çağ açan bir zafer kazanılmıştır.İçinde ALLAH aşkı ile yanan şehit olmak için kendini ateşler içinde eriten hangi millet vardır .Şehitlikten daha büyük bir paye var mıdır islam inancına göre
Ama şuda bir gerçek ki İstanbul u fethedenler bugün kalksa geri almak için tekrar kılıcına sarılır
paylaşımın için sağ ol üstat

mrkydr:

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git