Gönderen Konu: İmageshack.us Resimleri Neden Kurbağa Oldu? Çözümü Nedir  (Okunma sayısı 1188 defa)

Çevrimdışı BentSahra

 • Yönetici
 • Üstad
 • *
 • İleti: 16 137
 • Rep +163/-2
 • Cinsiyet: Bayan
 • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana


İmageshack.us bilindiği üzere Türk internet kullanıcıların en çok kullandığı resim upload sitesiydi, senelerdir sorunsuz faydalandığımız site 23 Şubat itibariyle Türkiyeye özel kısıtlama getirdi. ( Türkiyeye özel olduğu söyleniyor )
Kısıtlama sebebi Türk internet kullanıcılarının hizmeti suistimal etmesi olabilir, daha öncede birkaç uluslararası site Türkiyeye özel sınırlamalar getirmişdi, İmageshack.us gibi bir siteninde Türkiyeye sınırlama getirmesi, Türklerin interneti kullanırken işin suyunu çıkardığını gösteriyor..Doğruyu söylemek gerekirse bende sitemde paylaştığım tüm resimleri kendi hostuma atmak yerine İmageshack.us sitesinden paylaşıyordum bunun nedeni sitemin masraflarını düşük tutmaktı (şuan bile masraflarım yüksek durumda), imageshack.us sitesinin kısıtlaması ile Lordiz.com blogundaki tüm imageshack.us bağlantılarıda 23 Şubat itibariyle kayıtsız Türk kullanıcıların erişimine kapanmış oldu.
Peki nedir bu kısıtlama?
Kısıtlama Türkiyeye özel deniliyor ama bu konuda henüz kesin bir bilgi yok, belki imageshack.us üye sayısı arttırmak ve internette daha çok sözünü geçirmek için bu sisteme geçmiş olabilir, hatta ilerleyen süreçte resimler üzerinden reklam yaparak para kazanma yoluna gidebilirler..
Kısıtlamaya göre şuanda imageshack.us sitesine kayıt olmayan tüm ziyaretçiler imageshack.us sitesine yüklenmiş resimleri görüntüleyemiyorlar, yüklü resim yerine ekranda bir kurbağa resmi çıkıyor.

Peki Çözüm Yolu Nedir?

Getirilen kısıtlamaya göre 2 farklı sorun var birincisi imageshack.us linki paylaşılmış sitelerdeki resimleri görüntüleyememe, ikincisi imageshack.us sitesine kayıtlı olmayan sitelerde paylaşacağınız imageshack.us linklerinin herkeste görüntülenememesi..
Olayı biraz daha açalım, İmageshack.us’un getirdiği sınırlama ile bir sitede paylaşılan imageshack.us linkinin sorunsuz görüntülenebilmesi için o sitenin imageshack.us da kayıtlı domain olması gerekiyor.Eğer imageshack.us linkini kayıtsız bir forum sitesinde paylaşırsanız o resimi sadece imageshack.us sitesine kayıt olmuş üyeler görebilecek geri kalan kayıtsız kullanıcılarda kurbağa resmi görüntüleyecek..
Bu nedenle yapılması gereken şey şu..Eğer bir web siteniz varsa sitenizi imageshack.us yetkililerine gönderip sitenizin sisteme eklenmesini bekleyeceksiniz veya sitenizden duyuru yaparak tüm ziyaretçilerin imageshack.us sitesine üye olmasını isteyeceksiniz..
(İmageshack.us dizinine eklenmemiş sitenizi dizine nasıl ekleteceğinizi aşağıda paylaştım, peki imageshack.us linklerinin hepsini görüntülemek isteyen internet kullanıcıları siteye nasıl üye olacaklar? Bu linkten imageshack.us sitesine kayıt olacak ve internet üzerinde paylaşılan tüm imageshack.us linklerini sorunsuz görüntüleyeceksiniz..)
Eğer web siteniz yok ama forum sitelerinde imageshack.us linkleri paylaşan bir moderatör, admin veya kullanıcı iseniz linkleri paylaştığınız sitenin imageshack.us sitesine eklenmesi gerektiğini forum veya site yöneticisine iletmelisiniz, aksi halde sizin paylaşacağınız linkleri sadece imageshack.us sitesine kayıtlı üyeler görebilecek..
Şimdi olaya şöyle bakarsak, siz aktif bir internet kullanıcısıysanız ve farklı farklı sitelerde imageshack.us linkleri paylaşıyorsanız o zaman işiniz çok zor olacak bu nedenle imageshack.us sitesini asla kullanmamalı başka alternatiflere yönelmelisiniz..

Alternatif Resim Yükleyebileceğiniz Siteler:
http://www.postimage.org/
http://tinypic.com/
http://imgur.com/
http://www.free4up.com/
http://www.resimup.net/
www.xs.to
http://www.loadtr.com/
http://www.yukle.tc
http://www.hizliresim.com/
http://www.resim-host.co.cc/
http://www.ressim.net/

Sitemi İmageshack.us izinli siteler dizinine nasıl eklerim?
Sitenize eklenen imageshack.us linklerinin tüm ziyaretçilerde görünmesi için aşağıdaki linkten site ekleme talep formuna gitmeli ve gerekli bilgileri girmelisiniz.

http://stream.imageshack.us/content....egister_domainAllahım darlık verme kalbime mekân senin ..
İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.

Çevrimdışı BentSahra

 • Yönetici
 • Üstad
 • *
 • İleti: 16 137
 • Rep +163/-2
 • Cinsiyet: Bayan
 • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
Ynt: İmageshack.us Resimleri Neden Kurbağa Oldu? Çözümü Nedir
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2011, 12:02:51 »


Formu doldururken birden fazla siteniz varsa hepsini alt alta yazmanız yeterli, sitelenin sağında ingilizce ile site hakkında kısa bir tanım girmenizde gerekiyor, ingilizceniz iyi değilse Google Translate işinizi görecektir..
Formu doldurup sitenizi gönderdikten sonra artık yapılacak birşey kalmıyor, sabırlı bir şekilde sitemizin incelenip onaylanmasını bekleyeceğiz..Sitemiz imageshack.us yönetimi tarafından onaylandığındada artık sitenizdeki tüm imageshack.us linkleri herkes tarafından görüntülenebilecek..


Kaynak; lordiz.com


Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..
İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.