Gönderen Konu: 2011-2012 Açıköğretimle Alakalı Soru ve Cevaplar  (Okunma sayısı 2789 defa)

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
2011-2012 Açıköğretimle Alakalı Soru ve Cevaplar
« : 29 Ağustos 2011, 12:57:02 »

ben üniversite okuyorum ygs ye girip adalet açıkögretim yazdım ek yerlestirmede tercih yapabilirmiyim?
 .• .Zaten örgün öğretim öğrencisi olduğun için sınavsz olarak ikinci üniversite kapsamında açıköğretimin kontenjansız istediğin bölümüne kayıt olabilirsin. Buna Adalet bölümüde dahil.

ben bu sene önlisans büro yönt.ve sek. Mezun oldum açıktan kamu yazblrmym ? Bide açıktan kamu yada işletmeye kayıt yaptırdğm zaman intibak okuyckmym yoksa direk 3.cü sınfa mı kayıt yapcm ?
 .• .Merhaba, İKTİSAT-İŞLETME bölümlerinden birisinin 3.sınıfına direk kayıt olma hakkın var. Maalesf kamu yönetiminin 3. sınıfına kayıt olamıyorsun veya hazırlık okuyarak kayıt olamıyorsun. Ama ikinci üniversite kapsamında sınavsız olarak Kamu yönetimi bölümüne kayıt yaptırabilirsin ve 1. sınıftan tekrar okursun. Böylelikle iki diploman olur.

açıköğretim dondurulabiliyor mu? bu sene başka bir üniversiteye yerleştim ne yapmam gerekir ???
 .• .Açıköğretimde kayıt yenileme yapmadığın taktirde otomatikman kaydın dondurulur. Sonra istediğin bir zaman kayıt yenileme tarihleri içerisinde tekrar kayıt yeniletip okuyabilirsin.

merhaba sizden iş ve sosyal güvenlik hukuku bütünleme soru ve cevaplarını istiyorum gönderebilirmisiniz
 .• .Soru ve cevapları www.aofdestek.net sitesinden bulabilirsiniz.

aynı sınıfı geçenler kayıtları ne zaman yenileyecekler
 .• . Sınıf geçenlerin kayıt yenilemeleri Kasım-Aralık ayları içerisinde olacaktır

Kayıt içn gerekli fotogrf başı açık olmak zorundamı..?
 .• .Anadolu Üniversitesi geçen yıllarda bunu zorunlu kılmıştı ama bu yıl ne olacağını bilemiyorum maalesef.
 #

aöf ilahıyat kayıt yenileme tarihi ne zaman?
 .• .Geçen yıl 18 – 23 Ekim 2010 arası yapılmış bu yılda hemen hemen o tarihler arası yapılacağını tahmin ediyorum

‎2.sınıfa geçenler harç paralarını ne zaman yatırıyor,tekrar kayıt yapılması gerekirmi ve kitapları ne zaman alabiliriz?
 .• . Sınıf geçenler için kayıt yenileme tarihleri Kasım – Aralık aylarında yapılmaktadır. Harç ücretlerini yine o tarihlerde yatıracak ve kayıt yenilettikten sonrada gidip kitaplarınızı aöf bürolarından alabileceksiniz.

ilk senede hiç bir sınavı gecemedım fınal sınav ne zaman olacak ve bankaya ne zaman harc yatırmalıyım
 .• .Açıköğretimde ara-final ve bütünleme olmak üzere yılda 3 kez sınav yapılır. Ara ve finalden aldığını notlarla başarılı olamadıysanız. 10-11 Eylül de yapılacak olan bütünleme sınavına gireceksiniz demektir. Final sınavları bu yıl 28-29 Mayıs tarihinde yapıldı.

‎2. üniveste olarak açik öğretimtm adalet okumam için geçtiğimiz terçihlerde terçh yapmam mı gerekiyodu yoksa onun özel bir baş vurusu mu var cvp ltfn.
 .• . İkinci üniversite ile açıköğretimde okumak için tercih yapmanıza gerek bulunmamaktadır. 19Eylül-14Ekim arası http://aofkayit.anadolu.edu.tr/ adresine girerek kayıt olabilirsiniz.

işletme 3 . snıftayım butlere kaldım.harcları butlerden snra yatırıcaz herhalde ve ne kdr oldugu bellı oldumu harclar ? tesekkurler
 .• .Kayıt yenileme harçlarından bahsediyorsun sanırım. Kayıt yenileme tarihleri içerisinde yatıracaksın. Kasım – Aralık ayı gibi. Ücretler kesinleşmedi ama geçen yıla %10 gibi bir rakam ekleyebilrisiniz.

Ben hepsinden kaldım ne yapmam lazım =)
 • .Hepsinden sınava girmen gereiyor. Öncelikle ders çalışmalısın. Sonrasında geçen senelerde çıkmış sorulara çalışmanı öneriyorum. www.aofdestek.net sitesinden çıkmış soruları indirebilirsin.

‎2. üniversite okumak ıçin kayıtlar ne zaman başliyo neler gerekli ve tercihlerde bizmde terch yapmamız gerekiyomuydu?
 .• . • İkinci üniversite kapsamında kayıtlar Eylül ayı gibi yapılacaktır. Öncelikle http://aofkayit.anadolu.edu.tr/ bu adresten kayıt tarihleri içerisinde ön kayıt yaptırıyorsunuz. Diploma veya öğrenim belgesi, 4 fotoğraf, internetten ön kayıt yaptırdığınıza dair çıktı.
 #

alıntılar
asagıdaki adrestendir
http://www.acikogretim.me

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
Ynt: 2011-2012 Açıköğretimle Alakalı Soru ve Cevaplar
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2011, 13:01:00 »
büro yönetimi okuyordum bırakmıştım.aftan yararlanmak için açıköğretim bürosuna dilekçemi vermiştim ama halen cevap gelmedi.Mail adreslerine gönderileceği söylenmişti.kayıtlar hangi tarihler arasında başlıyor.şimdiden teşekkür ederim.
 .• .Aftan yararlananlar için kayıt tarihi açıklanmadı henüz.

Ek yerleştirme tercihleri ile ilgili kuralları

1.2010-ÖSYS Merkezì yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar (Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleşenler hariç) ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir.

Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2010-ÖSYS merkezî yerleştirmede hiçbir yere yerleştirilmemiş ( Yani YGS veya LYS puanına göre hiç bir okulu Kazanamamış ) veya (Açıköğretimin Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleştirilmiş ( Yani açıköğretim kontenjansız bölüm kazananlarda isterlerse ek tercih yapabilir)) olmak gerekir.

Senin durumun aşağıdaki bilgilendirmeyi içeriyor.
 (Merkezî Yerleştirmede bir örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş adaylar Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin kontenjan sınırlaması olmayan lisans ve ön lisans programlarına Ek Yerleştirme için başvuru yapabileceklerdir.)

Sen bir örgün programa yerleştirildiğin için ancak Açıköğretimdeki kontenjansız bölümlerden birisini ek yerleştirmede tercih edebilirsin.

Bunun dışında ;
 a) Yeni açılan yükseköğretim programları ile merkezî yerleştirmede kontenjanı dolmayan ve en küçük puanı oluşmayan yükseköğretim programlarını, ilgili puanı hesaplanmış tüm adaylar tercih edebilecektir.

Yani O bölümü kimse tercih etmemiş veya BU linkteki tablolarda En küçük puanı yazmayan bölümlere sınava giren ve o bölümün puan türünde puanı olan tüm adaylar başvurabilir.

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.