Eğtim Öğretim > LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (LYS)

2011-2012 Açıköğretim Fakültesine Kayıt Nasıl Olacak?

(1/1)

BentSahra:
Aöf 2012 kayıtlarının 26 Eylül’de başlayıp 14 Ekim Cuma günü sona erecek. Bu tarihler arasında aöf kayıt sayfasına girerek öncelikle internetten ön kayıt işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz. Ön kayıt yaptırdıktan sonra internetteki başvuru formunuzdan bir çıktı alarak, anadolu üniversitesinin belirlediği bankaya gidip ( Bu genellikle Vakıfbank Olmakta ) Harç vs. ücretleri yatıracaksınız. Harç ücretlerini yatırdıktan sonra kayıt için gerekli olan evraklarla birlikte size en yakın aöf bürosuna giderek evrakları teslim edecek ve kayıt işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız. Evrakları teslim etmezseniz kayıt işleminiz gerçekleşmez, yatırdığınız parayıda geri alamazsınız.

Kayıtta istenecek belgeler :
1- İnternet başvuru belgesi
2- Fotoğraflı - İmzalı Form
3- Öğrenci Bilgi Formu
4- Öğrenim Belgesi
5- Dört adet fotoğraf
6- Askerlik Durum Belgesi
7- Öğrenim Gideri ödendiğine dair makbuz

BentSahra:
Arkadaşlar unutmadan hatırlatayım, 2012 ÖSYS sonuçlarına göre kayıt işleminizi tamamlamak için Açıköğretim bürolarına son günleri beklemeden gidip kayıt işleminizi tamamlayın. Yoksa son günlere kaldığınızda orada saatlerce bekleyebilirsiniz.

Başvurularınız 2 aşamalı olarak 1- internet başvurusu ve ön kayıt. 2 – Gerekli harçların ödenmesi ve gerekli belgelerle aöf bürolarına kayıt şeklinde olmaktadır.

ön kayıt işlemi çok kolay. Kayıt tarihleri içerisinde http://aofkayit.anadolu.edu.tr/ adresine giip oradan gerekli bilgileri dolduracaksınız.

BentSahra:
KAYITLARLA İLGİLİ HER TÜRLÜ SORUNUZU BU ADRESE SORUN

merkezburo@anadolu.edu.tr adresine adınla soyadınla  ve TC kimlik numaranla  bu adrese sorabilirsiniz

BentSahra:
Harçlar kayıt tarihleri içerisinde ödemeniz gerekiyor. Miktar olarak 250tl civarı bir rakam. Henüz net açıklanmadı.

BentSahra:
acıkögretimde istedginiz tercih olmadıysa Ek tercihlerde diğer açıköğretim bölümlerinden birisini tercih edebilirsiniz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git