Kuran-ı Kerim > Esmaül hüsna

ESMA'DAN KALBİME..

(1/1)

f.zehra:

Doğru bir marifetullah eğitiminin,farkındalığının,hissedişinin ve dolayısıyla tefekkür ve tezekkürünün mürebbisidir Esma-i Hüsna.

Tevhid ekseninde ehadiyet rotasıyla yol alan Fatıma Zehraların,Aişelerin,Haticelerin,Alilerin,Mehmetlerin kollektif bilincidir Esma-i Hüsna.

Marifetullaha erip,muhabbetullahı hissedip,iman-ı billahı bulma sevdalılarının yollarını kesiştiren kavşaktır Esma-i Hüsna.

İman-ıbillah aşkıyla çarpan sinelerin ortak sürurudur Esma-i Hüsna.

Birbirlerini görmeden seven yüreklerin muhabbetullah ikliminde zevk-i ruhani lezzetlerini tattıran ennn tatlı baldır Esma-i Hüsna.

EL MÜTEKELLİM Olan tecelli edince insanda,Hakk adına konuşturan kelamdır Esma-i Hüsna.

Ve kalbe yansıyınca EL VEDUD Olan'ın aşkı/Şiarıdır artık şefkat,muhabbetse tek nakşı..     Fatıma ZEHRA

HxR:
esmayı anlamak Allahı anlamayı kolaylaştırır..paylaşımlarınızdan dolayı teşekkürler

f.zehra:
Eyvallah..Yazılar ve sözler 'güzel olduğu,Güzel'i anlattığı' sürece bize ait değildir;belki EL MÜLHİM Olan'ın ilhamı ile bir hissediş ve söyleyiştir..Muhabbetimle..

HxR:

--- Alıntı yapılan: f.zehra - 05 Eylül 2011, 13:23:27 ---Eyvallah..Yazılar ve sözler 'güzel olduğu,Güzel'i anlattığı' sürece bize ait değildir;belki EL MÜLHİM Olan'ın ilhamı ile bir hissediş ve söyleyiştir..Muhabbetimle..

--- Alıntı sonu ---

yorumunuz süper yüreğinize sağlık .bu yorumun güzelliği tüylerimi ürpertti

gedai:

--- Alıntı yapılan: HxR - 05 Eylül 2011, 08:51:30 ---esmayı anlamak Allahı anlamayı kolaylaştırır..paylaşımlarınızdan dolayı teşekkürler

--- Alıntı sonu ---

evet Esma i hüsnayı anlayan daha ne anlasın dünyayı kavramış demektir

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git