Gönderen Konu: ESMA'DAN KALBİME..  (Okunma sayısı 2156 defa)

Çevrimdışı f.zehra

• Usta
  • Rep +0/-0
ESMA'DAN KALBİME..
« : 05 Eylül 2011, 03:00:51 »

Doğru bir marifetullah eğitiminin,farkındalığının,hissedişinin ve dolayısıyla tefekkür ve tezekkürünün mürebbisidir Esma-i Hüsna.

Tevhid ekseninde ehadiyet rotasıyla yol alan Fatıma Zehraların,Aişelerin,Haticelerin,Alilerin,Mehmetlerin kollektif bilincidir Esma-i Hüsna.

Marifetullaha erip,muhabbetullahı hissedip,iman-ı billahı bulma sevdalılarının yollarını kesiştiren kavşaktır Esma-i Hüsna.

İman-ıbillah aşkıyla çarpan sinelerin ortak sürurudur Esma-i Hüsna.

Birbirlerini görmeden seven yüreklerin muhabbetullah ikliminde zevk-i ruhani lezzetlerini tattıran ennn tatlı baldır Esma-i Hüsna.

EL MÜTEKELLİM Olan tecelli edince insanda,Hakk adına konuşturan kelamdır Esma-i Hüsna.

Ve kalbe yansıyınca EL VEDUD Olan'ın aşkı/Şiarıdır artık şefkat,muhabbetse tek nakşı..     

Fatıma ZEHRA

Kur'an yadettiriyor bana Bezm-i Elest'i;öyle aşık oldum ki,oldum bir Kur'an mesti..

Çevrimdışı HxR

• Çırak
  • Rep +100/-99
Ynt: ESMA'DAN KALBİME..
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2011, 08:51:30 »
esmayı anlamak Allahı anlamayı kolaylaştırır..paylaşımlarınızdan dolayı teşekkürler

Çevrimdışı f.zehra

• Usta
  • Rep +0/-0
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2011, 13:23:27 »
Eyvallah..Yazılar ve sözler 'güzel olduğu,Güzel'i anlattığı' sürece bize ait değildir;belki EL MÜLHİM Olan'ın ilhamı ile bir hissediş ve söyleyiştir..Muhabbetimle..
Kur'an yadettiriyor bana Bezm-i Elest'i;öyle aşık oldum ki,oldum bir Kur'an mesti..

Çevrimdışı HxR

• Çırak
  • Rep +100/-99
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2011, 15:11:50 »
Eyvallah..Yazılar ve sözler 'güzel olduğu,Güzel'i anlattığı' sürece bize ait değildir;belki EL MÜLHİM Olan'ın ilhamı ile bir hissediş ve söyleyiştir..Muhabbetimle..

yorumunuz süper yüreğinize sağlık .bu yorumun güzelliği tüylerimi ürpertti

gedai

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2011, 17:02:55 »
esmayı anlamak Allahı anlamayı kolaylaştırır..paylaşımlarınızdan dolayı teşekkürler

evet Esma i hüsnayı anlayan daha ne anlasın dünyayı kavramış demektir