Gönderen Konu: İsrail için C planı!  (Okunma sayısı 1019 defa)

Çevrimdışı mrkydr

  • Moderatör
  • Üstad
  • *****
  • İleti: 12 912
  • Rep +35/-3
İsrail için C planı!
« : 08 Eylül 2011, 13:39:10 »


İstenen şartları yerine getirmeyen İsraile karşı Türkiye'nin yeni planı bu!
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’e yaptırımlarda ‘B’ planının devreye sokulduğunu ‘C’ planının da hazır olduğunu açıkladı. Mavi Marmara baskınında 9 Türk vatandaşının öldürülmesine rağmen tazminat ödememekte ve özür dilememekte ısrar eden İsrail’e karşı yeni yaptırımlar gündeme getirilecek. Türkiye, BM’nin raporuna rağmenİsrailtarafından tazminat ve özür bekliyor. Makul süre içinde tazminat ve özür talebine olumlu yanıt alınamaması halinde ‘C’ planı devreye sokulacak.

DİPLOMATİK İLİŞKİ KESİLECEK

İsrail’e yönelik ‘C’ planı içinde bütün diplomatik ilişkilerin askıya alınmasının da masada olduğu belirtiliyor. Türkiye’nin, Ermenistan ile olduğu gibi İsrail ile de bütün diplomatik ilişkilerini askıya alabileceğine dikkat çekiliyor. Ancak Türkiye’nin diplomatik ilişkilerin askıya alınmasını son yöntem olarak kullanacağı belirtildi.

TİCARİ İLİŞKİLER ASKIYA ALINACAK

İsrail’i asıl sıkıntıya sokacak olan ise ticari ilişkilerin askıya alınması. Başbakan Erdoğan’ın daha sonra Başbakanlık kaynakları tarafından düzeltilen İsrail ile ticari ilişkilerin de askıya alınabileceğine yönelik açıklaması bile İsrail’i sarsmaya yetti. İsrail ile ticari ilişkilerin askıya alınmasında Filistin ile ticaretin de İsrail üzerinden yapılması nedeniyle acele edilmediği öğrenildi. Türkiye, geçen yıl İsrail’e 1milyar 528 milyon 370 bin dolarlık ihracat gerçekleştirirken, 1 milyar 70 milyon 128 bin dolarlık da ithalat yaptı. Bu yılın dört ayında ise İsrail’e 415 milyon 979 bin dolarlık ihracat, 695milyon 406 bin dolarlık da ithalat yaptı.

NÜKLEER SİLAH GÜNDEME GETİRİLECEK

Türkiye, uluslararası platformlarda İsrail’i köşeye sıkıştıracak adımlar da atmayı planlıyor. BM toplantılarında Filistin Devleti’nin tanınmasına yönelik karar tasarısınaTürkiyedestek verecek. İsrail’in ürettiği nükleer silahların Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu ile BM gündemine alınması ve İsrail’e yaptırımlar uygulanması için adımlar atılacak. İsrail, NATO’nun 29. üyesi olmak için girişimlerde bulunuyor. Ancak Türkiye, İsrail’in NATO üyeliğine vize vermeyecek. Türkiye’nin veto etmesi halinde İsrail’in NATO’ya üye olması mümkün değil. gedai

  • Ziyaretçi
Ynt: İsrail için C planı!
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2011, 14:38:14 »
en doğrusu da halkın israel mallarını almaması
 ama nokia dan vazgeçermisiniz adamlar malın en iyisini yapıyor
hiç olmasa caca colayı içmeyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin