Gönderen Konu: Arabesk müzik düşmanı fazıl :)  (Okunma sayısı 1229 defa)

Çevrimdışı hakikatbinmunekkid

• Selametle..
  • Yeni Üye
  • *
  • Rep +0/-0
  • ..zamanın katip çelebisi olabil-mek(!)
    • Oku (!) EMRİNE İTAAT...
Arabesk müzik düşmanı fazıl :)
« : 11 Ekim 2011, 22:50:33 »
Fazıl say,unutulmaktan mıdır? bilinç altına yönelik narsist  felsefeler yapmayı sevdiğinden midir? yine düşünülesi şeyler dökmüş sanal aleme..

Ünlü piyanist Fazıl Say yine arabesk müziği diline doladı. Önceki akşam twitter sayfasında Sezen Aksu, Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses için ağır ithamlarda bulunan Say, Orhan Gencebay 3. sınıf bir müzisyendir",  "Sezen Aksu bir kompozisyon bölümü ögrencisinin 6 haftalik ilk bilgisine sahip değildir" dedi.

Daha önce kendisine ait facebook sayfasında yaptığı "arabesk müzik yavş.klıktır" açıklamasıyla dikkat çeken Say,  "Arabesk müzik, arabesk  yaşam tarzının betimlemesidir. Aydınlığın, çağdaşlığın ve öncülüğün, sanatçılığın sırtına külfettir. Emek karşıtıdır, duyarsızlıktır ve yaratamamaktır! Etik dışı  “yalan dolanla” doludur. Ortadoğu işi, 3. sınıf, acındırmaca, tembellik, yeteneksizlik, rant, çamur, muallaklıklar üzerinden yaşar. Türk halkının arabesk yavş.klığından utanıyorum, utanıyorum, utanıyorum” demişti.

Rotahaberin bildirdiğine göre ünlü müzisyen önceki akşam twitter'da yine çarpıcı açıklamalar yaptı. "Arabesk müzik faşizmdir" diyen  piyanist, Orhan Gencebay, Sezen Aksu ve Müslüm Gürses için şunları söyledi:

"Orhan Gencebay 3. sınıf bir müzisyendir, Müslüm Gürses ise bir müzisyenin bir kılcal damarı olamaz, Sezen Aksu bir kompozisyon bölümü ögrencisinin 6 haftalik ilk bilgisine sahip değildir."

İşte "Arabesk müzik faşizmdir" diyen Fazıl Say'ın o mesajları...

"Arabeskfaşizmi. Arabesk müzik müziğin faşizmdir. (beni dinle,, bana güven,, bana inan, gülüp geçme, bi düşün, niye diye sor ,cevap ara)))"

"Orhan Gencebay ?? 3. sinif bir muzisyendir.. Haa kibar adamdir... Ama kibar adam olmak meslek degil... hadi gidin-.-.))))"

"Cehaletten korkuyorsan, cehaletin eyleme dönüşmesinden, soylulaştırılmasından ve de çığırından çıkmasından; o zaman Arabeskten kork"

"arabeskciler ve fanlari amma cok zartzurt yazmislar ya insan okumaya usenir.. Hadi gidin bi baska yere yazin mesela kendi sayfaniza. hadi

arabesk fasizmdir"

"arabeskin niye faszm oldugunu düsün.. bi dur.. bi düsün.. belki adam haklidir diye bir ihtimal ver... belki de... diyebil... düsünebil.."

"Müslüm Gurses ise. bir muzisyenin bir kilcal damari olamaz... Kes tartismayi... düsün... ögren... akil et.. niye diye sor.. sorabil..."

"Sezen Aksu bir kompozisyon bölümü ögrencisinin 6 haftalik ilk bilgisine sahip degildir.. siz ona besteci dediniz.. 30 yil.. fasist kim?"

"dünya muzikleri dinleyin ve ne kadar dinlerseniz o kadar ilerlersiniz.. Iyi seyler dinleyin.. ilerleyin.. gayret edin Emek verin...biraz"

"arabesk fasizmi cevap verir.. verenler cevap verecek muhattabimiz degildir muzikte... sorry.. keske olsaydi.. keske"

"iyi muzik nedirin cevabi zor belki... uzun makalelerin konusu olur... ama kötü müzik arabesktir."

"saygi maygi yok... arabeski bu sekilde elestirene de saygi duyulsun.. hayatimizin her yerini kaplamasina itirazimiza da saygi duyulsun???"

"arabeske saygi duymuyorum üzüntü duyuyorum.bir ilkokul ögretmeninin 2kere2kac eder sorusuna surekli 7 diye cevao veren ogrencisine duydugu"

"türk m milletinin %99una yaranmiyoruz.. Bunu tatsinlar o saskinliklarinda....gercegi söylüyoruz.. arabesk fasizmdir..."

Hakikatlere (!) ayna olabilmek azmidir,tek derdimiz..

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
Ynt: Arabesk müzik düşmanı fazıl :)
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2011, 09:02:07 »
Fazıl Say'ı dinlerim fon müziklerini seviyorummmmm teşekkürler hakikat

arabeski dinleyip (müslüm)bileklerini kesen duyduk ama fazıl sayın müziği yaptıgı eserler insanda huzur yaratıyor

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.

Çevrimdışı hakikatbinmunekkid

• Selametle..
  • Yeni Üye
  • *
  • Rep +0/-0
  • ..zamanın katip çelebisi olabil-mek(!)
    • Oku (!) EMRİNE İTAAT...
Ynt: Arabesk müzik düşmanı fazıl :)
« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2011, 19:13:46 »
Bir süredir arabeskçileri eleştiri bombardımanına tutan Fazıl Say, müziği bırakıp sinemayı tercih eden Mahsun Kırmızıgül'e övgüler yağdırdı

12 Ekim 2011 - 10:00

Arabeskçileri her fırsatta eleştiren Fazıl Say, bu kez Twitter’dan Mahsun Kırmızıgül’ü övdü ve arabeskçilere müziği bırakıp sinemaya geçen Kırmızıgül’ü örnek gösterdi. Kırmızıgül’ü devrimci olarak tanımlayan Say, Twitter’dan “Mahsun Kırmızıgül kendi devrimini yapmıştır. Arabeskten kurtulmuş ve bir boyuta varmıştır. Onu örnek alın, arabeski yok edin ve devrim yapın” diye yazdı.

Fazıl Say'ı dinlerim fon müziklerini seviyorummmmm teşekkürler hakikat

arabeski dinleyip (müslüm)bileklerini kesen duyduk ama fazıl sayın müziği yaptıgı eserler insanda huzur yaratıyor
Hakikatlere (!) ayna olabilmek azmidir,tek derdimiz..