Gönderen Konu: BambAŞKa  (Okunma sayısı 12117 defa)

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
BambAŞKa
« : 22 Ocak 2012, 23:45:07 »

Belki de sen aşka aşıktın, ben üstüme alındım bilmiyorum. Bir gün gerçekten seni terk edebilecek miyim onu da bilmiyorum. Üzerine sinen benin kokusunu duymadan yaşayabilecek misin sen?.. çünkü senden geriye sadece sen kalana dek terk edilmiş olmuyorsun.

İnsan yaşadığı anın değerini yaşadıklarından ötürü değil, neler yaşayacağını bilmediğinden ötürü bilmez. Seni çok seviyorum, bir gün seni terk e...tme gücümü kendimde bulup bulamayacağımı bilmeye bilmeye... anlıyormusun?

Gel “biz” olalım demek kolay… benimle hiç olur musun?

Kahraman Tazeoğlu

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
Ynt: BambAŞKa
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2012, 23:46:42 »
Okurlarım…

Sadece kendine yazan, sadece kendini yazan ve yazdıkların ısadece kendinde saklayan bir adamdım ben. Sonra bir gün nasıl oldu bilmiyorum,size sızdı yazdıklarım. Her biriniz yüreğinizi, boşluklarınızı, aşklarınızı,susmalarınızı, sessiz haykırışlarınızı, yaralarınızı gördünüz o satırlarda. “Beni anlatıyor bu adam” dediniz… Peşime düştünüz sonra. Yıllarca okudunuz, dinlediniz, paylaştı...nız. Sözsüzlüğünüze söz ettiniz sözlerimi. Mektuplar yazdınız sonra, her biri düştüğüm kuyu olan… Defterlerinize yazdınız şiirlerimi, kanadı orada sessizce… Bir tek siz bildiniz…

İmza günlerine koşup koşup geldiniz, ne yağmur durdurdu, ne kar. Saatlerce beklediniz ayakta bir imza için… Aç, yorgun, solgun ama mutlu. İçinizde söylemek için biriktirdiğiniz her şeyi bir çırpıda anlatıverdiniz ayaküstü orada… Bir çoğunu da unuttunuz söylemeyi… Bir fotoğraf için gülümsediniz sarlıp sarılıp… Omzumda ağladı bir çoğunuz. Kollarım yaprak gibi titreyenlerinizi sardı her seferinde. Yüzüm gülerken kalbim eşlik etti göz yaşlarınıza. Ve herseferinde sizden aldığım güçle sizi yazdım ben.

Biraz önce parmaklarınız uzanmıştı bu kitaba. Şimdi ise gözleriniz geçiyor harflerimin üzerinden. Hafifçe gülümsüyorsunuz biliyorum. Ve belki de bu kitabın kime ithaf edildiğini merak ediyorsunuz.

Kulağına fısıldıyorum işte yaklaş… “Size” ithaf edildi bu kitap, “Size”

Kimseye söylemeyin ama…

Sizi çok seviyorum çok…

KAHRAMAN TAZEOĞLU

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2012, 23:47:41 »
Aşktı işte… Varmışçasına bulduğum, yokmuşçasına yaşadığım.

Bir bank kırığında oturuyorduk. Akşamdı. “Beni kimsede hatırlama” dedi ve gitti. Bu yüzden başkalarında aramadım onu. Dilimin ucuna kadar geldi ama “Ben küçücük kalbin için kocaman bir aşka katlanıyorum” diyemedim. Gitti işte… Sanırım gelmeyi kalmakla karıştırmışım. Her geleni kalacak sanmamayı öğrendim. Evet, çok şey öğrendim onun ...gidişiyle. Mesela, aşk kedere bulanmak için bir mazeretmiş. Yokluğunda üstüme çullanan acılar söyledi. Oysa ben zaten kedere bulanmak istiyordum, belki sen bahaneydin sevgili?

Ben seni değil, seni sevmeyi seviyordum, sen araya girdin…

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2012, 23:48:16 »
unutmak dediğinin nesi zor ki; asıl unutmak zorunda olmak koyar adama

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2012, 23:48:55 »
Kalır gibi gidişlerini izledim önce, sonra gider gibi kalışlarını… Ve anladım ki ne sen gidebiliyorsun ne ben kalabiliyorum. Öyle bir hayat yaşıyoruz ki şimdi; ağlamak gülmenin mahkûmu, gülmek ağlamanın gardiyanı gibi sanki…

gedai

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2012, 00:19:42 »
gidişler seyrudip hiç ağladın mı can

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2012, 09:32:47 »
Öyle büyük hatalar yaptım ki senden sonra…

İyi geceler demeden yatmazdın. Sabahları günaydınların eksik olmazdı. Hastalandığımda, sen de kendini hasta edecek kadar severdin beni. Senden sonra, giderken bir hoşçakal bile demeyecek kadar ruhsuz insanlar sevdim ben. Öyle pişmanım ki sevgilim. Artık benden sonrası kim bilir kimlerin başlangıcı. Meğer, seni hayattan düşünce yarım kalıyormuş insan. Bunu geç fark ettim. Özür dilerim.

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2012, 09:46:28 »
Öyle büyük hatalar yaptım ki senden sonra…

İyi geceler demeden yatmazdın. Sabahları günaydınların eksik olmazdı. Hastalandığımda, sen de kendini hasta edecek kadar severdin beni. Senden sonra, giderken bir hoşçakal bile demeyecek kadar ruhsuz insanlar sevdim ben. Öyle pişmanım ki sevgilim. Artık benden sonrası kim bilir kimlerin başlangıcı. Meğer, seni hayattan düşünce yarım kalıyormuş insan. Bunu geç fark ettim. Özür dilerim.

giderken bir hoşçakal bile demeyecek kadar ruhsuz insanlar sevdim ben.
süperrr

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.

Hasret

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 23 Ocak 2012, 11:52:35 »
Ne kitap tanıtımı kardeşim burda herkez dert tanımı yapmış....
Açman kutuyu söyletmen kötüyü  derler ya haniii.....

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2012, 21:30:37 »
Ne kitap tanıtımı kardeşim burda herkez dert tanımı yapmış....
Açman kutuyu söyletmen kötüyü  derler ya haniii.....

valla bu yazdıklarımın hepsi kitabın bölümünden alıntılar   yani kahraman beye ait..

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #10 : 23 Ocak 2012, 21:46:32 »
“Tek gerçeğim ve tek hayalim olarak kalacaksın. Vazgeçtiğim seni sevmek değil, seninle olmak… Her şeyin farkındayım. Çok zor böylesi. Uzakta olmam her şeyi görmeme engel değil. Kör değilim, sadece görmezden geliyorum. Şimdi unutabilirsin beni."

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #11 : 25 Ocak 2012, 11:37:46 »
Gitmekten vaz mı geçiyorsun yani diye sormuştum;

“gitmelerden vazgeçmiş değilim; ben gelmelerden yoruldum” dedi ve yine gitti.

Zaten her gelişi gider gibiydi, her gidişi de gelir gibi…

Ne yanımdayken mutlu olabiliyordum, ne de ayrı kalabiliyordum.

Hem armağan gibiydi gidişi, hem ceza.

Ve bir kez daha anladım; gelişi güzeldin sen sevgilim, gidişi değil.

gedai

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 25 Ocak 2012, 12:02:36 »
“Tek gerçeğim ve tek hayalim olarak kalacaksın. Vazgeçtiğim seni sevmek değil, seninle olmak… Her şeyin farkındayım. Çok zor böylesi. Uzakta olmam her şeyi görmeme engel değil. Kör değilim, sadece görmezden geliyorum. Şimdi unutabilirsin beni."

yüregin var ola
bu sitenin medarı iftiharı

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #13 : 25 Ocak 2012, 13:08:03 »
yüregin var ola
bu sitenin medarı iftiharı
bu yazıların hepsi Kahraman beye ait ben sadece alıntılarından paylaşıyorum

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #14 : 27 Ocak 2012, 22:58:19 »

"Sakın yanlış anlama, kendimi yitirmiş değilim, sadece sende kayboldum o kadar."