Gönderen Konu: ESMA-İ HÜSNA DÜNYAM  (Okunma sayısı 2056 defa)

Çevrimdışı f.zehra

• Usta
  • Rep +0/-0
ESMA-İ HÜSNA DÜNYAM
« : 06 Mayıs 2012, 23:40:27 »
Esma-i Hüsna dünyam; "İkra"ya muhatab olup farukluğu yaşadığım dünyam..Bir sevda ırmağı Esma-i Hüsna'lı dünyam;sevdikçe ve zikrettikçe temizlendiğim,temizlendikçe de sevmeyi ve sevilmeyi Vedud ve Habib Olana verdiğim..Cennetnüma bir liman Esma-i Hüsna;ne zaman ki hüzne ve yalnızlığa düçar olsam,o limana sığınarak kırık döküklerimi onardığım,bazen Tuba'dan beslenip,bazen de Kevserler yudumladığım tek limanım Esma-i Hüsna...Bazen bir merdiven,her adım attığım basamağında ruhumla Er Rafi Olana ref ref yükseldiğim..Bazen bir zümrüdüanka,kanadına her oturduğumda,Kaf Dağı'nın ardındaki efsane ülkelere değil,arzın ahiret halini temaşa ile cennet yamaçlarında gezindiğim..Bazen bir senfoni orkestrası Esma-i Hüsna;Es Semi ile dinleyip,El Basir ile varlığı temaşa ettiğim;San'atkarı ES SANİ,güftesi eşya ve mahluk,bestesi ise her varlığın kendi lisan-ı hali ile bin bir ilahi notadan mütevellit bir taalluk..Benim sevda masalım yani Esma-i Hüsna;evvel zaman içinde başlayıp,ahir zamanda da devam edeceğim bir sevda masalı işte Esma-i Hüsna......

Fatıma Zehra
Kur'an yadettiriyor bana Bezm-i Elest'i;öyle aşık oldum ki,oldum bir Kur'an mesti..

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
Ynt: ESMA-İ HÜSNA DÜNYAM
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2012, 00:00:08 »
Sıkıntılarla sıkıldığımızda feraha erecek olan halet-i ruhiyemizi Basıt olan Rahman’a teslim etmeli..
 :R :Ş :R

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.