Gönderen Konu: Farkına varamadıklarımız  (Okunma sayısı 3127 defa)

Çevrimdışı kendimce

• Üstad
  • Rep +6/-3
  • Allah'ın sırrı sensin, kalbine yolculuk et.
Farkına varamadıklarımız
« : 24 Haziran 2012, 09:38:40 »
Farkına varamadıklarının farkına vardığında, farkına vardıklarında senin farkına varmayacaklar.Bir el uzatmak, sana uzatılmış bir eldir aslında. Sen kendini kurtarmak için el uzatırsın, hiç ihtiyacın olmadı mı yardım eline umutla beklediğin olmadı mı hiç o yardım elini. İşte sen uzatmaya korkuyorsan elini, bir gün sanada elini uzatmak istemeyecekler aynı senin gibi. Sevenlerini sevmediğinde, üzülenleri teselli etmediğinde, düşene yardım elini uzatmadıgında; hatırlaki dünya dönüyor iyiliklerde kötülüklerde sana dönecek.
kendimce
Bir gül kadar güzel ol ama, dikeni kadar zalim olma. Birine öyle bir söz söyle ki, ya yaşat ya da öldür, ama asla yaralı bırakma.

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
Ynt: Farkına varamadıklarımız
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2012, 13:07:31 »
Farkına varamadıklarının farkına vardığında, farkına vardıklarında senin farkına varmayacaklar.Bir el uzatmak, sana uzatılmış bir eldir aslında. Sen kendini kurtarmak için el uzatırsın, hiç ihtiyacın olmadı mı yardım eline umutla beklediğin olmadı mı hiç o yardım elini. İşte sen uzatmaya korkuyorsan elini, bir gün sanada elini uzatmak istemeyecekler aynı senin gibi. Sevenlerini sevmediğinde, üzülenleri teselli etmediğinde, düşene yardım elini uzatmadıgında; hatırlaki dünya dönüyor iyiliklerde kötülüklerde sana dönecek.
kendimce

(Femen ya'mel miskàle zerretin hayran yerah. Ve men ya'mel miskàle zerretin şerran yerah.)

"Zerre kadar hayır işleyen onun karşılığını görecek. Öyle yapmayan, şer işleyen, kusurlu günahlı işleri yapan, yaşayışı Allah'ın rızasına uygun olmayan da cezalara uğrayacak."

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
Ynt: Farkına varamadıklarımız
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2013, 21:21:22 »
kendimce

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.