Edebiyat Defteri > Denemeler

Farkına varamadıklarımız

(1/1)

kendimce:
Farkına varamadıklarının farkına vardığında, farkına vardıklarında senin farkına varmayacaklar.Bir el uzatmak, sana uzatılmış bir eldir aslında. Sen kendini kurtarmak için el uzatırsın, hiç ihtiyacın olmadı mı yardım eline umutla beklediğin olmadı mı hiç o yardım elini. İşte sen uzatmaya korkuyorsan elini, bir gün sanada elini uzatmak istemeyecekler aynı senin gibi. Sevenlerini sevmediğinde, üzülenleri teselli etmediğinde, düşene yardım elini uzatmadıgında; hatırlaki dünya dönüyor iyiliklerde kötülüklerde sana dönecek.
kendimce

BentSahra:

--- Alıntı yapılan: kendimce - 24 Haziran 2012, 09:38:40 ---Farkına varamadıklarının farkına vardığında, farkına vardıklarında senin farkına varmayacaklar.Bir el uzatmak, sana uzatılmış bir eldir aslında. Sen kendini kurtarmak için el uzatırsın, hiç ihtiyacın olmadı mı yardım eline umutla beklediğin olmadı mı hiç o yardım elini. İşte sen uzatmaya korkuyorsan elini, bir gün sanada elini uzatmak istemeyecekler aynı senin gibi. Sevenlerini sevmediğinde, üzülenleri teselli etmediğinde, düşene yardım elini uzatmadıgında; hatırlaki dünya dönüyor iyiliklerde kötülüklerde sana dönecek.
kendimce

--- Alıntı sonu ---

(Femen ya'mel miskàle zerretin hayran yerah. Ve men ya'mel miskàle zerretin şerran yerah.)

"Zerre kadar hayır işleyen onun karşılığını görecek. Öyle yapmayan, şer işleyen, kusurlu günahlı işleri yapan, yaşayışı Allah'ın rızasına uygun olmayan da cezalara uğrayacak."

BentSahra:

--- Alıntı yapılan: kendimce - 24 Haziran 2012, 09:38:40 ---Farkına varamadıklarının farkına vardığında, farkına vardıklarında senin farkına varmayacaklar.Bir el uzatmak, sana uzatılmış bir eldir aslında. Sen kendini kurtarmak için el uzatırsın, hiç ihtiyacın olmadı mı yardım eline umutla beklediğin olmadı mı hiç o yardım elini. İşte sen uzatmaya korkuyorsan elini, bir gün sanada elini uzatmak istemeyecekler aynı senin gibi. Sevenlerini sevmediğinde, üzülenleri teselli etmediğinde, düşene yardım elini uzatmadıgında; hatırlaki dünya dönüyor iyiliklerde kötülüklerde sana dönecek.
kendimce

--- Alıntı sonu ---

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git