Gönderen Konu: İftar sofrasına buyrun:))))  (Okunma sayısı 7550 defa)

Çevrimdışı MENEKŞE

• Usta
  • Rep +2/-0
Ynt: İftar sofrasına buyrun:))))
« Yanıtla #15 : 29 Ağustos 2009, 04:28:38 »
buyuk mü sence 

olabilir

ekmek tüketimi  az bizde

prenses

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 29 Ağustos 2009, 09:33:39 »
işteeeee pastaaaaaaa,
canım meraklı sultanım benim...
sevgilerrr,öpüldün en kocamanından kocaman...

DAMLA ÇİKOLATALI PASTA
MALZEME:
3 yumurta,2 bardak şeker,1 bardak sıvıyağ,3,5 bardak un,1 kabartma tozu,1 vanilya,1 bardak süt,1 paket muzlu puding,1 paket krem şanti,damla çikolata,2-3 kakaolu bisküvi
YAPILIŞI:
yumurta ve şeker çırpılır,süt,yağ,un,k.tozu ve vanilya da katıp çırpılır,yağlanmış tepsiye dökülür,önceden ısıtılmış fırında 30 dk.pişirilir.
soğuyunca ikiye kesilir,tarifine göre hazırlanmış puding arasına sürüp kapatılır.kremşanti hazırlanıp üstüne sürülür.damla çikolatası serpilir ve kakaolu bisküvilerde rendelenip üstüne serpilir.
AFİYET OLSUNNN!

MALZEME:
3 yumurta,1,5 bardak şeker,1 bardak süt,1 bardak sıvı yağ,2,5 bardak un,2 kabartma tozu,1 vanilya,
YAPILIŞI:
yumurta ve şeker çırpılır diğer malzemeleride katıp yeniden çırpılır.
(benim kalp kalıbım olmadığı için yuvarlak tepsiye döktüm piştikten sonra kalp şeklinde kestim.)yağlanmış tepsiye döküp önceden ısıtılmış fırında 30.dakika pişirdim.soğuyunca ikiye kestim.arasına kakaolu puding sürdüm,üstünede beyaz krem şantinin içine çok az pembe renk vermesi için kırmızı gıda boyası kattım.üzerine sürdüm.ayırdığım beyaz krem şantiylede süslerini yaptım.böyle bir pastam oldu.AFİYET OLSUN,KOLAY GELSİN.

MALZEME:3 yumurta,2 bardak şeker,1 bardak süt,2 bardak un,yarım paket margarin,2 kabartma tozu,muzlu puding,1 paket beyaz kremşanti,yarım çay kaşığı SARI gıda boyası.Puding için 3,5 bardak süt,kremşanti için 1 bardak süt.Çok az KIRMIZI gıda boyası
YAPILIŞI:
Yumurta ve şeker çırpılır.Diğer malzemelerde sırasıyla ilave edilip çırpılır.Yağlanmış tepsiye döküp önceden ısıtılmış fırında 30 dakika pişirilir.
Kek soğuyunca ikiye kesilir.Süt ile hazırladığımız muzlu puding kekin arasına ve üstüne sürülür.Krem şanti hazırlanır.Sarı gıda boyası katılır,Çok az beyaz kremşanti ayrılır.Sarı krem şanti üzerine ve yanlarına sürülür ve süslenir.önceden ayırdığımız beyaz kremşantinin içine kırmızı gıda boyası katıp renklendirilir.Ağız ve yanakları yapılır.Gözlerine ben mavi sakız koydum.Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış.
AFİYET OLSUN!

MALZEME:
3 yumurta,3 fincan un,3 fincan toz şeker,1 paket kabartma tozu,1 paket vanilya,yarım fincan ılık su.
ÜST MALZEMESİ:
şeker hamuru(2 çay bardağı nişasta,2 çay bardağı su,1 çay bardağı pudra şekeri,çok azıcık sarı renk gida boyası)
YAPILIŞI:
Önce yumurta ve şekeri çırpıp sonra diğer malzemeleri karıştırıp normal bir kek hamuru yapıp yağlanmış kare borcama döktüm,175 derece önceden ısıtılmış fırında 25-30 dakika pişirdim.Diğer tarafta şeker hamurunu hazırladım,soğuyan kekimin üstünü kaplayıp süsledim.Ortaya böyle bir pasta çıktı.
NOT:
Bu benim ilk şeker hamurlu pasta denememdi ve ben bu pastayı 15 gün önce kayınpederimin doğumgünü için yaptım,onada sürpriz oldu,hazır aldığımı zannetti,tadıda çok güzeldi herkes severek yedi,umarım sizde seversiniz.
AFİYET OLSUN!

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #17 : 29 Ağustos 2009, 20:50:14 »
sevgili prenses ve nasibim teşekkür ederim.Hepsi birbirinden güzel.Yanlarında olsaydım  ilk önce hangisinden başlayacağıma karar veremezdim. :D
Ne diyeyim Allah'ım  (cc) gözümü doyursun......

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
« Yanıtla #18 : 25 Şubat 2014, 20:46:12 »
sevgili prenses ve nasibim teşekkür ederim.Hepsi birbirinden güzel.Yanlarında olsaydım  ilk önce hangisinden başlayacağıma karar veremezdim. :D
Ne diyeyim Allah'ım  (cc) gözümü doyursun......
ramazanı özledimmmmm

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.