Gönderen Konu: hoş sohbet lataifciler buraya  (Okunma sayısı 1634 defa)

Çevrimdışı gullerhurmetine

• Administrator
  • Kalfa
  • *
  • Rep +18/-4
  • evli 6 kız sahibi . maksat ilahi rıza .
    • AşK DediĞiN Ya Allah'tan GeLmeLi...Ya Allah İçİn OLmaLı...Ya Da Allah'a ULaşTıRMaLı; YoKSa YerLe BiR OLmaLı...
hoş sohbet lataifciler buraya
« : 10 Eylül 2013, 10:23:37 »

Süleyman amca bir şeyhe intisap eder, o şeyhin huzurunda cehri zikirle meşgul olur, daha sonra Süleyman amcanın kalbinde zikrin ateşi belirir, 24 saat kesintisiz bir ateş.

Şeyhine gider ve durumunu arz eder; "Efendim benim kalbim yanıyor ne yapmalıyım?"

Şeyhi; "Oğlum soğuk erik hoşafı iç der."

Fakat erik hoşafı bu ateşi söndüremez, Süleyman amca anlar ki bu şeyhi gerçek manada bir rehber değil, kendine bir mürşid arar, Adıyaman Kahta ilçesi Menzil köyünde yaşayan Seyda hazretlerini tavsiye ederler, Süleyman kalbinde ki ateş ile Seyda Seyyid Muhammed Raşid (ks) hazretlerini ziyarete gider,

Seyda Hz. Süleyman amcayı görünce kimsin, necisin gibi sorular sormadan direk şöyle söyler; ''EVLADIM ALLAH ZİKRİNDEN DOLAYI OLUŞAN ATEŞİ ERİK HOŞAFI SÖNDÜRMEZ" Süleyman amca halinin durumunu bir bakışda bilen kamil bir mürşid bulmştur artık. Şimdi yüksek cezbe ve makamlarda bu amcamız Menzilimizin güzide sofilerindendir

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
Ynt: hoş sohbet lataifciler buraya
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2014, 09:48:10 »
Bir mürşide öğrenci olabılmek için onun karsısında tum kusurlarım ıle ayıplarımla kendımı acık acık ortaya koymam gerekır kı üzerimde calısma yapabılsın buna itiraf etmek denir ve atmam gereken ılk adım budur...itiraf etmek....

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.