Kişisel Sayfa'm > f.zehranın Kişisel Sayfası

**MISIR VE MURSİ**

(1/2) > >>

f.zehra:
Şu an Mısır'a gitmem gerekirdi;eğer gerçekten bir NENE HATUN,bir KARA FATMA olsa idim ;(
Fotoğraf

f.zehra:
Kur'an'ı okuyor,Kur'an ile konuşuyordum.O ise, mütemadiyen Kur'an'ı benim seviyemdeki birinin anlayabilmesinin imkansızlığını savunuyordu.Benim seviyemle tüm insanlığın seviyesi aynıydı oysa..Yani beşerdik işte cümlemiz...Beşerdik ve hangimizin salih amel işleyeceğimiz hususunda imtihan üzre gönderilmiştik dünyaya; ve ölümü de hayatı da yaratan HAYY ve MÜMİT Olan Rabbimiz öğretiyordu bunları(Mülk/2)Beşerdik ve insan, hatta insan-ı kamil olmak niyetindeydik.İnsan-ı kamil olabilmenin yolu da ancak ve sadece Kur'an ile bir kulluk inşasından geçiyordu..Belkide Kur'an'a olan muhattabiyetlerimizin furkanlığı mukabilinde belirleniyordu seviyelerimiz...(!)"Yoksa İnsanlara da bunları mı anlatıyorsunuz,Kur'an mübeyyin bir hitaptır mı diyorsunuz?Yoksa Kur'an kendini tefsir eder mi diyorsunuz?"(ahsenü'l tefsir.25/33)Onlarca suçlayıcı ve çürütücü zan ve sorudan sonra, "evet;aynen bunları anlatıyorum,çevremde ilim öğrenmek isteyen kardeşlerimi Kur'an'a tanış kılmaya çalışıyorum" dedim.Çantasından, "KUR'AN'A (HAŞA!)ALTERNATİF VE TAKVİYE olarak evliyasının(allah'tan başka veli edinenler ANKEBUT/41) yazdığı kitabı çıkartınca, tanışmak istediğini düşündüğüm Kur'an ile arasında, kendi aklı ile ürettiği kocaman bir set olduğunu ilmel yakin,aynel yakin, hakkal yakin ve hüzünle müşahade ettim..Kur'an'a (inşaallah)mukarreb bir mü'mine olmamı lütfeden EL LATİF RABB'İme binler kez daha EŞ ŞEKÜR Esması ile şükrederek, Kur'an'ımı alıp,Kur'an'ın nurlu yoluna gittim. (F.Z.M) — üzgün hissediyor.

BentSahra:

--- Alıntı yapılan: f.zehra - 08 Nisan 2014, 00:23:18 ---Şu an Mısır'a gitmem gerekirdi;eğer gerçekten bir NENE HATUN,bir KARA FATMA olsa idim ;(
Fotoğraf

--- Alıntı sonu ---

BentSahra:
Emperyalistlerin türlü oyunları var. İslâm, bir kimsenin hizmetiyle yürüyecek hale gelirse, o kimseyi yok ederler!.. Emperyalizm, tek hedef haline gelmiş olan insanı yok eder. Öldürürler, satın alırlar, tehdit ederler. Mısır’da Seyyid Kutub’u şehid ettiler. İsrail gitti, Tunus'ta Ebû Cihad'ı öldürdü... Yaser Arafat’ı öldürmedi de, ötekisini öldürdü. Çünkü, berikisi ajan, kukla...(esad coşan hocaefendı hemşerımden alıntı

BentSahra:

--- Alıntı yapılan: BentSahra - 09 Nisan 2014, 08:13:46 ---Emperyalistlerin türlü oyunları var. İslâm, bir kimsenin hizmetiyle yürüyecek hale gelirse, o kimseyi yok ederler!.. Emperyalizm, tek hedef haline gelmiş olan insanı yok eder. Öldürürler, satın alırlar, tehdit ederler. Mısır’da Seyyid Kutub’u şehid ettiler. İsrail gitti, Tunus'ta Ebû Cihad'ı öldürdü... Yaser Arafat’ı öldürmedi de, ötekisini öldürdü. Çünkü, berikisi ajan, kukla...

Birkaç lideri temizliyor, Pakistan’ı ele geçiriyor. Sonra birkaç lideri temizliyor Irak’ı ele geçiriyor. Bir kaç lideri temizliyor, Mısır’ı ele geçiriyor... Böyle gidiyor bu işler.

Tek şahsa bağlı olan faaliyetleri, doğru faaliyet görmüyorum. Bir kişiye bağlı olmamalı... Onun için, böyle sivri başlar üretmeyi de uygun görmüyorum. Arı kovana bakan bakıcı, kovanda teşekkül eden arı beyinin memelerini kopartır. Neden?.. Arı beyini oradan çıkartmak için. Arı beyini oradan çıkarttı mı, diğer arıların bir kısmı o arı beyini takip eder, kovan sahibi arıları kolayca böler. Bir oğul verir, toplar başka yere götürür; kovanı böler. O bakımdan süper insanları da sevmiyorum. “Çok kabiliyetli, çok kaliteli, bilmem ne” filân... Süper olduğu iddia edilen insanların büyük tehlikeleri vardır. Süper insan biraz mağrur olur, kibirli olur. Bize normal insan lâzım... Bize normal eleman lâzım... Bize doğal eleman lâzım; her haliyle beşer olan, beşer hasletli... Bizim Peygamberimiz de beşer peygamberdi. (İnnemâ ene beşerun) "Ben bir kulum!" demiştir Peygamber Efendimiz...
(Esad Çoşan hocaefendı hemşerımden alıntı

--- Alıntı sonu ---

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git