Gönderen Konu: Günün Takvimi 28.Aralık.2009  (Okunma sayısı 1827 defa)

Çevrimdışı gullerhurmetine

• Administrator
  • Kalfa
  • *
  • Rep +18/-4
  • evli 6 kız sahibi . maksat ilahi rıza .
    • AşK DediĞiN Ya Allah'tan GeLmeLi...Ya Allah İçİn OLmaLı...Ya Da Allah'a ULaşTıRMaLı; YoKSa YerLe BiR OLmaLı...
Günün Takvimi 28.Aralık.2009
« : 28 Aralık 2009, 17:27:32 »

Hicrî Kamerî : 12 MUHARREM 1431
Hicrî Şemsî : 1388   
Rûmî : 15 Kânûn-i Evvel 1425   
Kasım : 51

28.Aralık.2009 Pazartesi

12. Ay, 31 Gün, 1. Hafta
Gündüzün uzaması 1 dak. - Ezânî sâat 1 dakika geri alınır

İskenderun Demir-Çelik Fabrikası'nın açılışı (1975) - İstanbul-İzmit Anadolu Otoyolu'nun açılışı (1984)

:::::::::::::::::::::::::::::
BUGÜNÜN KURÂN ÂYETİ

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
"Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.

(Mü’minûn, 23/1-5)

BUGÜNÜN HADİSİ

Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh...
Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)

İlim öğrenmek için yola çıkan kimse dönünceye kadar Allah yolundadır.

Tirmizi, İlim 2, (2649)

BUGÜNÜN DUASI

Ey, Rabbim! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölümü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefât ettir.

(Amîn)

Hak'tan ve faziletlerden mahrum olan bilgi hilekarlıktır onun akıl ve zeka ile alakası yoktur.
(Eflatun)

‘‘Bize nasihat et ey Allah’ın Resulü ’’ diyen Hz. Ömer'e (r.a.) hitaben Peygamberimiz (s.a.v. ): ‘‘ Nasihat olarak ölüm sana yeter ey Ömer! ’’ buyurmuştur.Eğer ki bir insan ölümden herhangi bir ibret ve nasihat almıyorsa başka hiç birşeyden alamaz .

Dijital fotoğraflar 100 yıl saklanır mı?

Kağıda basılır ya da güneş ışınlarından korunacak şekilde CD’de saklanırsa, evet.

Internetin Temelcesi

Temel, bilisim sektöründe çalisan bir firmaya is basvurusu yapmis. Firma
yetkilileri önce bir bilgi testinden geçmesi gerektigi söylemisler ve ilk soruyu
sormuslar :
-Internet ne demektir ?
Temel düsünmüs, tasinmis ve :
- Ise ciremedum temektur...

HAZRET-İ HATİCE'NİN ÇEYİZİ

Hazret-i Hatice, Peygamber Efendimize nikâh olunduğu sırada; “Kendi arzunla zengin olmayan birine vardın, diye beni küçük görüyorlar. Biraz çeyiz gönderirseniz, ben de üzerine ekleyip onu çoğaltarak, halka göstereyim ve dedikodudan kurtulayım.” diye haber gönderdi.

Efendimiz, o ara Hazret-i Ebû Bekir’in dükkânına uğradı. Hazret-i Ebû Bekir onu karşıladı ve kederli olmasının sebebini sordu. Efendimiz “Ey Kureyş’in akıllısı! Hatice’ye göndermem için bana biraz bir şeyler lâzım!” dedi. Bunun üzerine Hazret-i Ebû Bekir dedi ki:

“Ey Muhammed-ül emin! 70 devem Şam’a ticarete gitmişti. İyi bir kârla dönmekte olduklarını bugün müjdelediler. Lütfen kervanı karşılayınız ve kervanbaşı olan kölemden istediğiniz kadar alınız! Alâmet olarak da kervanbaşına, iyi bir ticaretle gelirsen, seni serbest bırakacağım ve sana yüz kırmızı lira vereceğim dediğimi hatırlatınız.”

Muhammed aleyhisselâm sevinerek kervanın önüne gitti ve o köleye bir deve göstererek, “Efendin Ebû Bekir bu deveyi yükü ile beraber bana bağışladı, sana alâmet söyleyeyim.” der demez köle; “Muhakkak ki, siz yalan söylemezsiniz. Benimle birlikte bütün develer sana fedâ olsun!” diyerek develerin hepsini Hatice’nin konağı tarafına sürdü.

Durumu öğrenen Hazret-i Ebû Bekir, kervanın dükkânı önünden geçmesini Efendimizden rica etti ve evinden fazladan getirttiği nefis ve kıymetli kumaşların her devenin yükü üzerine örtülmesini söyledi.

PRATİK BİLGİLER

* Yeni alınan süpürge, soğuk su içinde birkaç saat bekletilirse, daha dayanıklı olur.

* Omlet yaparken yumurta içine biraz süt veya su katıp az çırpılırsa daha lezzetli olur.

* Reçel yaparken taşmaması ve sonradan şekerlenmemesi için yarım çay kaşığı tereyağı katmak yetişir.

* Yoğurt, kaşık vurulduktan sonra iyice karıştırılırsa, sulanmaz.

* Fırında pişirdiğiniz etlerin nar gibi kızarması için üzerine sürülen yağa az miktarda şeker karıştırılır.

Erkek : Haldun - Kız : Hale

Yemek : Sebze çorbası, Kapuska, Makarna, Salata.

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
Ynt: Günün Takvimi 28.Aralık.2009
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2009, 19:30:37 »

Bu takvime bayıldım hürmet ellerin dert görmesinnnnn

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.