Gönderen Konu: GÜNÜN DUASI  (Okunma sayısı 2999 defa)

Çevrimdışı gullerhurmetine

• Administrator
  • Kalfa
  • *
  • Rep +18/-4
  • evli 6 kız sahibi . maksat ilahi rıza .
    • AşK DediĞiN Ya Allah'tan GeLmeLi...Ya Allah İçİn OLmaLı...Ya Da Allah'a ULaşTıRMaLı; YoKSa YerLe BiR OLmaLı...
GÜNÜN DUASI
« : 20 Mayıs 2009, 22:55:21 »

Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!
Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.
Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

[/quote]

• Administrator
  • Kalfa
  • *
  • Rep +18/-4
    • AşK DediĞiN Ya Allah'tan GeLmeLi...Ya Allah İçİn OLmaLı...Ya Da Allah'a ULaşTıRMaLı; YoKSa YerLe BiR OLmaLı...
Ynt: GÜNÜN DUASI
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2009, 22:55:43 »
Alıntı yapılan: kendimce
gullerhurmetine paylaşımların için tşk
ancak yazı reginini değiştirsen uygun olur sanırım
okurken gözleri rahatsız edci bir özelliği var

kendimce

• Administrator
  • Kalfa
  • *
  • Rep +18/-4
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2009, 22:56:07 »
Alıntı yapılan: Rufeyde
Dua,kulun ümit dali ve Rabbine bagliliginin en güzel ifadesidir.Dua,cennet yollarini açan,kalbe safa,ruha gida veren ve ebediyyet serinligini tattiran vecd halidir.
Dua,mü'min için  esi bulunmaz bir silah,ümit gecesinde hayirli bir sabah,bela,siddet ve felaket çemberinden kurtulus ve felahtir.Dua,yerde nur,gökte nur,sagda nur,solda nur ve kul için bir tükenmez huzurdur.
Dua,Hak kapisinin halkasini tutmak,çirpinan gönüllere ilahi rahmeti dilemektir.Dua,kulun serefini artiran,iki alemde de yüzünü ak eden,bir güzellik bulutu halinde rahmet katrelerini gönül topragina döken en hayirli seydir.

Yürekten amin...ecmain...

• Administrator
  • Kalfa
  • *
  • Rep +18/-4
« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2009, 22:56:26 »
Alıntı yapılan: kendimce
dua sözün miracıdır.. dua dudağın haccıdır. dua sesin secdesidir.

kendimce

• Administrator
  • Kalfa
  • *
  • Rep +18/-4
« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2009, 22:56:47 »
Alıntı yapılan: Rahmet
amin amin amin ecmain cok güzel dua kardeşim benim, iyiki sen benim kardeşimsin Allah razı olsun

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2009, 08:34:50 »
Allah'ım!
Verdiğin nimetlerin elimden çıkmasından, sağlığımın değişmesinden, birden bire karşılaşacağım belalardan ve gazabını gerektiren davranışlardan sana sığınırım!

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.

prenses

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2009, 15:44:23 »
BANA ÖYLE BİR SEVGİ VER Kİ sonsuz bir hazine gibi bitmesin,çoğalsın daha da sevdikçe,doldursun sarsın çevremi.Düşmanlarımı da sevebileyim.
BANA ÖYLE BİR DUYGU VER Kİ ne zaman ve hangi ülkede olursa olsun,insanların dertleriyle üzülebileyim,mutluluklarıyla gülebileyim.
BANA ÖYLE SAĞLIK VER Kİ düşünebileyim,konuşabileyim
BANA ÖYLE BİLGİ VER Kİ bildikçe bilmediğimi anlayayaım.
BANA ÖYLE BİR ERDEM VER Ki ibadet bileyim iyilik etmeyi ve sevinçten buğulanmış gözlerle, teşekkür edenlere:'bir şey yapmadım ,anımsamıyorum'diyebileyim.
BANA ÖYLE BİR GÜÇ VER Kİ herkesten daha çok çalışabileyim.tutsak düşmeyeyim doğanın koşullarına.eşim ve cocuklarımı da mutlu et ki mutluluğu başkalarına da götürebileyim.
BANA ÖYLE BİR RUH VER Ki canı yanar ,tutuşur,amaçsız bırakma dünyada.hep ulaşmak istediğim hedefe doğru koşabileyim.
BANA ÖYLE BİR YETENEK VER Kİ iyi eş baba,anne,iyi komşu,iyi arkadaş,iyi vatandaş olabileyim.
BANA ÖYLE BİR SABIR VER Kİ sukünetin büyük kuvvet olduğunu bulayım,durabileyim,sorabileyim,düşünebileyim.
BANA ÖYLE BİR GÖNÜL VER Ki bir kuruluşun tepe noktasındaki yetkili olsam bile''oradaki işiniz nedir?'' diye soranlara,''memurum''diyebileyim.
günlük yaşamımda ''ben''yerine,daha çok''sen'' sözcüğünü kullanabileyim.
mutlu olanlara mutsuzluğumdan,mutsuz olanlara mutluluğumdan söz etmeyeyim.
BANA ÖYLE BİR İRADE VER Kİ birgün yenilip içimdeki şeytanın kurallarına doğru yönelirsem; bu bir düşünce ise düşüncemi,bu bir adım ise ayağımı,bu bir uzanma ise elimi durdurabileyim.
BANA ÖYLE BİR ALIŞKANLIK VER Kİ her gece bir an olsun yorganımı başıma çekip kendimi eleştirebileyim.
BANA ÖYLE BİR UMUT VER Kİ bugüne kadar yapmış olduğum hatalar için karamsarlığa düşmeyeyim.herşeyden aklanmış olarak yaşama yeniden başlamak üzere bağışlanabileceğimi bileyim.
BANA ÖYLE BİR ANLAYIŞ VERKİ düşünebildiğim,yargılayabildiği m,inandığım,kahrolduğum,varolduğum şu anda bu sözleri söyleyebildiğim için şükredebileyim.
BÜTÜN BU BAĞLARIM YAŞAMIMLA İLGİLİ OLANLARDIR.ÖLÜMÜMÜN NEREDE NE ZAMAN
VE NASIL OLACAĞINI BİLEMEM.

yalnız; BANA ÖYLE BİR TALİH VER Kİ yıllar sonra beni hatırlayanlar ''herkese iyilik eden,tüm insanları seven,o düzeyde de sevilen bir kişiydi'' diye konuşsunlar ve ben de huzur içinde olabileyim... 

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2009, 05:46:34 »
"Allah'ım! Nimetinin yok olmasından, verdiğin afiyetin (nimet ve sağlığın) bozulmasından,ansızın cezalandırmandan ve öfkene sebep olan her şeyden sana sığınırım."
Müslim, "Zikir", 96

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.

Çevrimdışı hacerül esvet

• hacerülesvet
  • Bağımlı Üye
  • Rep +13/-5
  • Bin defa mazlum olsan da bir defa zalim olma.
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2009, 06:41:36 »

Rabbi! Varlığını, kullarının kalblerine yerleştirdiğin imanla duyuran ve varlık âlemindeki her şeyden daha ayan olan Sensin! Biz, Senin kapıkulların, varlığımızı Sana borçlu olduğumuz gibi, onun devamı da yine Senin devam ettirmenle mümkün olmaktadır.

İşte bu hislerle Sana yöneliyor, Sana tevekkül ediyor, kudretinin azametine, ilminin ihatasına, dayana- rak, bize de vahdaniyetinin esrarını duyurmanı istirham ediyoruz.

Gerçek mutluluk için arada sırada kederlenmek, hayatın hasılatını toplamak adına zaman zaman azaba uğramak, zorluklara maruz kalmak... Ezel ile ebed arasında nefis ile ruhun, günah ile sevabın amansız mücadelesi... İşte yolcunun asıl kimliğini oluşturan, hayat kütüğüne ne sıfatla kaydolunacağını gösteren mihenk. Yükün ağır veya hafif olması, yolculuğun kolay veya zor olmasıyla doğru orantılı. Yükü hafif olan kolay menzil alır ve murad yeli onu maksada kolay ulaştırır. Amma ki yükü ağırsa kişinin, nasıl ilerlesin taşlık yolda, yalınayak?!.. Hele de gereksiz olanı atmayı, fuzulî yükten kurtulmayı, boş hamallığı terk etmeyi akıl etmiyorsa!..

Mademki her şey zıddıyla kâimdir, o halde varlık da elbette yoklukla ölçülecektir. Varlık çoğaldıkça burada keder, ötede sorgu çoğalacak; varlıktan geçtikçe keder de sual de yok olacaktır. Fuzulî Mecnun’u Hakk’a erdirirken ona şöyle dedirtir:

Kurtar beni ıztırâb-ı gamdan

Ver müjde vücûduma ademden

Yani ki, “İlahî! Varlığıma yokluktan bir müjde eriştirip (varlığımı yok edip) beni gam ıztırabından kurtar!” Öyle ya, fanî varlıktan geçmeyince yokluğa, yani bakî olan gerçek varlığa erişmek muhal. Varlığın çokluğu nisbetinde yolculuk zor, ölüm ürkütücü. Düşünsenize bir, onca mal mülk edinmişsiniz, onca çalışıp kazanmışsınız, sonra da onları sahip(!)lenmişsiniz, ecel gelince nasıl bırakıp gider insan?!.. Hayata sarılmalar öyle çok ki onun zıddı olan ölüm hiç akla gelmemiş, varlığa öyle alışılmış ki yokluk akıldan silinip gitmiş... Hani yükü hafif olanların yolculuğu da kolay olurdu?!..

İşin özü ve özeti şu: Ecel geldiğinde terk edecek ne kadar az şey var ise “lebbeyk!” diyerek ölüme o derece çok kucak açılabilir. O halde varlığınız çoğaldığı oranda onu hayır yolunda azaltınız ki yolculuklarınız kolay olsun!.. Çokluğun derdi elbet çok olur; yokluk kapısında nefis de yok olur.

Yunus ne güzel söylemiş: Bunca varlık var iken gitmez gönül darlığı.

GÜL BAHÇESİNE GÜL OLAMASAK BİLE KOKUSUNUN
ÜZERİMİZE SİNMESİ YETER
[color=red
[/b]][/color]

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
« Yanıtla #9 : 03 Temmuz 2009, 08:16:13 »
'Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alli seyyidina Muhammedin salaten tüncina biha min cemii'l-ehvati ve'l-afat.
Ve takdi lena biha cemia'l-hacat. Ve tütahhiruna biha min cemii's-seyyiat. Ve terfeuna biha aksa'l-gayati min cemii'l-hayati fi'l-hayati ve ba'de'l-memat. Amin ya mucibe'd-daavat. Ve'l-hamdü lillahi Rabbi'l-alemin'

'Allah'im! Efendimiz Hz. Muhammed'e ve Hz. Muhammed'in aline salat et ve o salat ile bizi bütün korkulardan ve afetlerden koru. Onunla bütün ihtiyaçlarimizi gider. Bizi bütün günahlardan temizle. Onunla bizi katinda en yüce derecelere çikar. Hayatta ve ölümden sonra bütün hayirlar adina en ileri hedeflere bizi ulastir. Dualarimizi kabul buyur ey dualari kabul eden Allah'im. Hamd, Alemlerin Rabbi Allah'a mahsustur.'

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.

• Administrator
  • Kalfa
  • *
  • Rep +18/-4
« Yanıtla #10 : 03 Temmuz 2009, 08:18:39 »
amin 

Çevrimdışı hacerül esvet

• hacerülesvet
  • Bağımlı Üye
  • Rep +13/-5
  • Bin defa mazlum olsan da bir defa zalim olma.
cuma duası
« Yanıtla #11 : 03 Temmuz 2009, 08:32:09 »

Cum'a nız Mübarek Dua'larınız Kabul
Yaşantınız ALLAH Yolunda Ve Hayırlar İle Dolu Olsun
İNŞAALLAH....

Evs b
 Evs (Radıyallahu Anh)’dan rivayet edildiğine göre

Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Vesellem) şöyle buyurmuştur:
“Günlerinizin en değerlisi Cuma günüdür
 O günde Adem (Aleyhisselam) yaratılmış ve o günde ruhu kabzedilmiştir
 Sûra üfürülme o gündür, kıyamet o gündür
 O günde bana çokça salavat getirin
 Zira sizin salavatınız bana arzolunur” Ashab Efendilerimiz buyurdular ki: Ya Resulallah...! Sen çürümüş olacaksın, bizim salavatımız sana nasıl arzolunur...? Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Vesellem) Buyurdu ki: “Allah peygamberlerin cesetlerini yemeyi toprağa haram kılmıştır”

Aişe (Radıyallahu Anha)’dan rivayet edildiğine göre:
“Kim Cuma günü bana salavat getirirse, kıyamet gününde ona şefaatim hak olur”

Enes (Radıyallahu Anh) den rivayet edildiğine göre:
“Cuma günü bana bolca salavat getirin Çünkü Cebrail bana az önce geldi ve Allah-u Teala'dan şu bilgileri getirdi: Yeryüzünde bir müslüman sana bir kez salavat getirirse, ben ve meleklerim ona on kez salat ederiz”
“Cuma günü bana çokça salavat getirin Çünkü, Cuma, meleklerin şehadet ettiği şahitli bir günd Bana salavat getiren bir kulun sesi, nerede olursa olsun bana ulaşır”
Bu rivayet edilen hadisler hepsi sahih olan hadislerdir

Allah ve melekleri, Peygamber'e çok salevât getirirler Ey müminler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin

Ahzâb suresi, 56 Ayet

"Allahumme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed "
"Allahumme salli âlâ seyyidina Muhammedi-ninnebiyyi ümmiyyi ve ala alihi ve sahbihi ve sellim."

"Allah'ım! Ümmi Peygamber Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem)'e onun aline ve ashabına salât ve selam eyle."

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
« Yanıtla #12 : 02 Ağustos 2009, 10:52:23 »
Hallac-ı Mansur der ki: “Allahım! Güzelliğinin açılan sırlarını başkalarından gizleyerek, onlara sahip olma imkânını bana vermek ve kınayanlardan beni esirgemiş olmakla bahşettiğin nimetine teşekkürü bana nasib et. Şu topluluk, senin kullarındır. Dinlerine olan bağlılıkları yüzünden ve senin rızanı kazanmak ümidiyle, beni öldürmek üzere toplanmışlar. Onları affet! İyi biliyorum ki, bana açtığın sırları onlara açsan, yahut onlardan gizlediğin şeyleri benden de gizleseydin, bu hal başıma gelmezdi. Yaptığın işler için sana hamd, dilediğin şeyler için de yine sana hamd olsun Allahım! “

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.