Gönderen Konu: Rıdvan Dilmen'in sözleri  (Okunma sayısı 1747 defa)

Çevrimdışı mrkydr

 • Moderatör
 • Üstad
 • *****
 • İleti: 12 912
 • Rep +35/-3
Rıdvan Dilmen'in sözleri
« : 11 Ocak 2010, 12:56:03 »

..........

Rıdvan ise, "Ben diyeceğimi dedim. Bundan sonrasını kendileri bulsunlar" açıklamasıyla noktayı koydu Rıdvan ne demişti?
"Futbolda Ergenekon var. 70 milyonluk ülkede 69 milyon 999 bin 999'unun haberi olmaz. Üç beş kişinin aras nda dolaşan bir şey. Her şeyi kirleten onlar, belirleyen de... Ben derinlere gitmem. Benden bu kadar. Sonras n kendileri bulsunlar"

Rıdvan çıksın bize isimleri açıklasın!

Fenerbahçe eski başkanı Ali Şen: "Rıdvan bilerek konuşmuştur. Fakat isimleri de açıklaması lazım"

"Rıdvan birşey dediyse bilerek konuşmuştur. Ancak benim nefret ettiğim bir olay var. Birileri çıkar, der ki "Türkiye de şike var, futbol kirli, Ergenekon var." Ama bunları sorunca, "kimdir bunlar" deyince, "Bir konuşursam Türkiye, bir birine girer" diye konuşurlar. Tanıdığım Rıdvan bildiklerini, isimlerini teker teker söylemelidir. İsimleri vermeyip, bizim öğrenmemize mani bir durum varsa, Rıdvan ı da o palavracılar kısmına koyarım."

FARUK SÜREN-Ergenekon'a heves eden çok

"Futbolun içinde Ergenekon gibi bir teşkilatın olduğunu düşünmüyorum. Fakat böyle bir olaya heves eden bir sürü insan olduğunu başkanlık yaptığım dönemden de biliyorum. İşini gücünü bırakıp tüm mesaisini Futbol Federasyonu ve hakemleri etki altına almak için harcayan insanlar olabilir. Mutlaka etkilenen de vardır. Fakat ben futbolun içinde organize bir teşekkül olduğunu düşünmüyorum"


ÖZCAN OAL-Bu mücadele yıllardır veriliyor

"Aynen katılıyorum. Kasımpaşa Futbol Şube Sorumlusu Süha Bey, Cüneyt Çakır'ın yönettiği Sivas maçı sonrası "Futbolun Ergenekonu" demişti. Serdar Çakır (Cüneyt Çakır'ın babası) ve Ulusoy federasyonuna mensup olup şu anda görev alamayanların hepsi hakemliğin altını oyuyor. Bunların içinde Cüneyt Çakır varsa, bu da futbolun Ergenekonu'dur. Yıllarca bu mücadele verildi. Hala da veriliyor."


YILMAZ VURAL-Rıdvan'a güvenirim doğru söylemiştir

"Rıdvan'ın böyle bir şeyi daha açık söylemesi gerekirdi. Ama şu da var ki Rıdvan öyle boş yere de konuşmaz. Mutlaka bildiği ya da şahit olduğu bir takım gelişmeler olmuştur. Bu bakımdan ben Rıdvan'a güvenirim. Onun sözleri ve yorumları benim için 'Number One'dır."


ERMAN TOROĞLU-Futbolun içinde böyle şeyler var

"Valla ben yıllarca konuştum. Maraton'da olsun katıldığım panellerde olsun, bu konudaki fikrimi çok kez açıkladım. Tekrar tekrar konuşmaya gerek yok. Ama şunu belirtmeliyim ki, futbolun içinde böyle şeyler var. Hem de çok net var. Futbolculuk dönemimden başlayarak, hakemlik hayatımda da bunlara şahit oldum. Eski açıklamalarımı incelerseniz zaten bu konudaki sözlerimi de bulabilirsiniz."


Sinan Engin: Her dönem bu tür olaylar yaşandı

"Ben Rıdvan Dilmen'in tam olarak ne kastettiğini anlamadım. Eğer federasyonu ya da hakemleri etkileme anlamında bunu söylüyorsa, her dönem her takımın yöneticileri böyle yollara başvurmuştur".

Serhat Ulueren: Herkes güç ve çıkar peşinde

"Milyar dolarların döndüğü piyasada mutlaka Ergenekon vardır. Herkes söz sahibi olmak, güç ve çıkar sağlamak istiyor. Bahisin de işin içine girmesiyle herkes kısa yoldan köşeyi dönme derdinde."

Eğer ateş yoksa duman çıkmaz

Eski MHK Başkanı Mustafa Çulcu: "Futbolda Ergenekon var tabi. Benim de kulağıma geldi

"Var tabi ki. Ama öncelikle bunu hissetmek lazım. Bu tür söylentiler sık sık kulağıma geldi. Fakat görev yaptığım süre içinde böyle bir müdahaleyle karşılaşmadım. Ancak futbolun içinde derin devlet olsun, Ergenekon olsun hep konuşulmuştur. Futbolda Ergenekon yok diyemiyorum. Zaten ateş olmayan yerden duman çıkmaz."

TAKVİM 


Berre

 • Ziyaretçi
Ynt: Rıdvan Dilmen'in sözleri
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2010, 13:07:18 »
 apl.gif 16 HH tesekkürler

Çevrimdışı mrkydr

 • Moderatör
 • Üstad
 • *****
 • İleti: 12 912
 • Rep +35/-3
Ynt: Rıdvan Dilmen'in sözleri
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2010, 13:42:02 »

Beni en çok düşündüren ise;

Fenerbahçe eski başkanı Ali Şen: "Rıdvan bilerek konuşmuştur. Fakat isimleri de açıklaması lazım"

açıklması oldu .. 18


Çevrimdışı mrkydr

 • Moderatör
 • Üstad
 • *****
 • İleti: 12 912
 • Rep +35/-3
Ynt: Rıdvan Dilmen'in sözleri
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2010, 15:28:35 »

Türk futbolunda bazı kararların perde arkasında alındığını düşündüğü için bu sözleri sarf ettiğini söyleyen Rıdvan Dilmen, Futbol Federasyonu başkanlığı ve teknik adam seçiminde de kararların böyle alındığını belirtti.

Teknik Direktör Ersun Yanal'ın Futbol Federasyonu bünyesinde altyapılardan sorumlu olarak tekrar işbaşı yapacağını hatırlatan Dilmen, "Ben, Ersun Yanal neden geliyor diye sormam, neden gönderildi diye sorarım. Gönderildiğinde de aynı yönetim vardı. Federasyon Başkanımız Mahmut Özgener, Levent Kızıl yöneticiydi. Karanlık, belli olmayan bir gücün futbolu yönettiğini düşünüyorum. Ersun Yanal neden gönderildi veya neden getirildi. Bunun cevabını verirlerse bu karanlık tablo kalkar." diye konuştu.


Çevrimdışı mrkydr

 • Moderatör
 • Üstad
 • *****
 • İleti: 12 912
 • Rep +35/-3
Ynt: Rıdvan Dilmen'in sözleri
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2010, 08:42:56 »

Hakan Şükür: Futbolun da Ergenekon'u var 
 
G.Saray ve Milli Takım'ın efsane oyuncusu Hakan Şükür, Bloomberg TV'de katıldığı bir programda ilginç açıklamalar yaptı.

Türk sporunun da bir 'Ergenekon'u bulunduğunu belirten Şükür, "Açılan davayla beraber belki bazı şeyler de açığa çıkar. Tanınan bir insanım. Ailem belli, yapım belli. Benim de belki telefonlarım dinleniyor, takip ediliyorum bilmiyorum. Yaşadığım birçok şey var." açıklamasını yaptı