Gönderen Konu: Çocuklarınıza NESTLE yedirmeyin!  (Okunma sayısı 1441 defa)

Berre

  • Ziyaretçi
Çocuklarınıza NESTLE yedirmeyin!
« : 03 Şubat 2010, 10:39:51 »
Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan haberlerde, Nestle firmasının üçüncü dünya ülkelerinde satılan ürünlerinde genlerle oynıyan bir madde(GE)olduğu olduğu açıklandı.Habere kimse tepki göstermedi.Sessizce geçiştirildi.Aynı zamanda alerjik reaksiyonlara da neden olan bu maddenin hemen hemen her Türk çocuğu tarafından alındığını düşünürsek vaziyetin vehameti daha ciddi bir şekilde ortaya çıkar.
 
Batının Türk Genleri ile oynama isteği 1990 lı yıllarda alınan bazı istihbaratlarla ortaya çıkmış fakat yetkililer bu konuda görevlerini yerine getirmemişlerdir.Size aşağıda bu konuda anlatacağım olay bu konunun vehametini daha ciddi bir şekilde ortaya koyacak ve ortak olmaya çalıştığımız batının gerçek yüzünü bir nebze olsun açıklıyacaktır sanıyorum; Yıl 1993 tür. Genç bir doktor olan Munise Ozan(eşim) Sinop İli Merkez iki nolu sağlık ocağında göreve başlar. İnsanlar ekonomik sıkıntı içersindedir. Sinop'ta fabrikalar kapanmış insanlar işsiz kalmıştır.Hasta olan çocukların tedavisi oldukça pahallıya mal olmaktadır.Allahtan!!!??? ÜNİCEF in yardım proğramı vardır ve sağlık ocaklarında üst solunum yolları hastalıklarının tedavisi için bedava "penicilin benzyl procain"isimli bir ilaç dağıtılmaktadır. Çünki çocuklar genelde üst solunum yolu hastalıklarına yakalanmaktadır.Bahsi geçen ilaç doktorlara flakonlar halinde gelmekte ve hali ile doktorlar ilacın prospektüsünü ve ambalajını görmemektedir,Dr Munise Ozan şüpheli bir iki vaka üzerine ilacın ambalajını ve prospektüsünü ister.Ama mecbur olduğu halde ilacın prospektüsünün olmadığını görür.Ama en korkunç açıklama ilaç ambalajının üzerindedir. Sağlık Bakanlığımızın yaptığı proğrama göre özellikle 5 yaş altı çocuklara kullanılması gereken ilaç ambalajı üzerinde ingilizce ve fransızca olarak"KESİNLİKLE 5 YAŞ ALTIÇOCUKLARA KULLANILMAZ"ibaresi vardır.
 
Dr Munise Ozan durumu Sağlık Bakanlığına yazar ve ilacın kullanımını sorumlu olduğu bölgede durdurur.Bakanlık konuya bir açıklık getiremez ve Dr Munise Ozan a o yazıları karalayıp ilacı kullanması söylenir.O diretir.Durumu bana iletir. Çünkü ben o zammanlar Sinop Orta Doğu gazetesi muhabirliği yapmaktaydım. O zamanki Cumhuriyet Gazetesi Sinop Muhabiri ve Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Cengiz Demirel ile birlikte Sağ ve sol ayırımı yapmadan olayın üzerine gittik.Önce Fransız Sağlık Bakanlığına yazdık.Gelen cevapta bu ilacın Fransa'da üretilmediği yazıyordu.Ama ambalaj üzerindeki adres Pariste'ki bir adresti ve Paris'te öyle bir adres yoktu.Konu iyice karanlıklaşmaya başlamış ve bizim de Türk Milletini uyarma hakkımız doğmuştu. Önce Yerel Sinop TV de Hiç bir deneyimim olmadığı halde bir proğram yaptım.O gece Sinop TV Jandarma tarafından kapatıldı.Cengiz Demirel konuyu CUMHURİYET gazetesinde Sayın Aslan Bulut ta Orta Doğu gazetesinde yazdı.Ffakat bütün bunlar yeterli olmadığı için konuyu Arena proğramına götürdüm. Çünki bu arada sağlık bakanlığındaki bazı yetkililerde konuşmaya başlamış ve ilacın genetik allerji yaptığını bir fax mesajı ile Cumhuriyet Gazetesi'ne iletmişlerdi.Fakat kimse genetik allerji'nin ne olduğunu bilmiyor ya da söylemek istemiyordu.Karı koca arena proğramına çıktık ilacın yalnış gördüğümüz taraflarını belirttik ve bu genetik allerji meselesinin açıklanması gerektiğini halka anlattık.O zamanki Sinop valisi Adil Yazar "efendim Dr Munise Ozan altı üstü bir pratisyen hekim uzman doktorlar bile konuyu bilmiyor o nası bilebilir"diyecek kadar gaflet içindeydi.Çünki ilaç kırsal kesimde fakir halk çocuklarına dağıtılıyor,Unicef'e raporlar gönderiliyor ve bir takım veriler bir yerlerde toplanıyordu.Ve ilaç sadece pratisyen hekimlere kullandırılıyordu.Daha korkuç olanı ilacın kullanıldığı pilot illeri içeren harita idi.
 
Bu na göre Erzurum.Kastamonu, uşak.Eskişehir.Manisa,Tokat, Çorum gibi Türkmen nüfüsun egemen olduğu iller seçilmişti.Ve eğitim düzeyi düşük olan bu illerin kırsal kesimindeki halk allerji,genetik gibi şeylerin farkında bile değildi.O zaman arena ya çıkan sağlık bakanı Yıldırım Bey bile kem küm etmekten başka bir açıklama getiremedi, Ama benim peşinde olduğum olay genetik allerji olayı idi.Kimse olayı dikkate almadı olay kapandı Dr Munise Ozan basına izinsiz demeç verdiği için ceza aldı.Ama her kes Prof lar dahil,genetik allerji yoktur diye ahkam kesti.Genlerle oynama olayı Oktay Babuna olayında açıkça ortaya çıkto ve Sayın Durmuş her türlü tepkiyi almasına rağmen gerekeni yaptı.Şimdi Nestle deki bir maddenin genlerle oynadığı ve allerji yaptığı ve sadece üçüncü dünya ülkelerinde yani Türk Cumhuriyetlerinde satıldığı açıklanıyor.Çıkartacağımız netice şudur "TÜRK MİLLETİ SENİN GENLERİNLE OYNUYORLAR BUNU YARDIM OLARAK GÖNDERDİKLERİ İLAÇLARLA YAPIYORLAR.BUNLARI ÇOCUKLARINA VERDİĞİN İLAÇLARINA KOYUYORLAR. EĞER FARKEDERSEN BU SEFER ONLARIN EN ÇOK SEVDİKLERİ ÇİKOLATALARINA VE ŞEKERLERİNE KOYUYORLAR. DUYGUSAL YÖNÜNÜ İSTİSMAR EDİP KANLARINI TOPLAYIP GEN HARİTANI ÇIKARTIYORLAR. ONDÖRTBİNLİK TARİHİNİ YOK SAYIP SENİ ASYADAN, ANADOLUDAKİ 9000 YILLIK TARİHİNİ YOK SAYIP SENİ DÜNYADAN SİLMEK İSTİYORLAR"Çevrimdışı gullerhurmetine

  • Administrator
  • Kalfa
  • *
  • İleti: 5 104
  • Rep +18/-4
  • Cinsiyet: Bay
  • evli 6 kız sahibi . maksat ilahi rıza .
    • AşK DediĞiN Ya Allah'tan GeLmeLi...Ya Allah İçİn OLmaLı...Ya Da Allah'a ULaşTıRMaLı; YoKSa YerLe BiR OLmaLı...
Ynt: Çocuklarınıza NESTLE yedirmeyin!
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2010, 08:59:55 »