Kişisel Sayfa'm > merakiyidir'in Kişisel Sayfası

Aşk üzerine söylenenler..

<< < (2/61) > >>

mrkydr:

Yani "Bugün telefon etmedi" demeden, "Şu an nerede acaba?" diye kendi kendinizi yemeden, "Yaş günümü hatırlayacak mı acaba?" diye bir beklenti içine girmeden... Sevdiniz mi hiç? Onun, size ait olmadığını kabul edip,onu özgür yaşamı ile sevmeyi denediniz mi? Yanındaki erkek arkadaşına aldırmamayı öğrenip ama aldırmıyormuş gibi yapmadan, gerçekten aldırmadan, "Bitecekse biter , bunu ben değiştiremem, beni sevmeyi bırakmasını değiştiremeyeceğim gibi" diye düşünüp. Onu yersiz kıskançlıklara boğmaktan ve kendinizi yıpratmaktan vazgeçebildiniz mi hiç? Hiç beklemeden çalan bir kapıda, onu karşınız da görmek ne güzeldir bilir misiniz?

Beklemediğiniz bir anda hediye almak en sevdiğinizden... Ve beklemeden gelen bir "seni seviyorum" mesajının tadına varabildiniz mi hiç? Siz istediginiz için degil, o istiyor diye yapıldı mı tüm bunlar? Ve beklentisiz sevmenin tadına bakabildiniz mi hiç? "Bugün beni hatırlamadi" yerine "Hiç beklemiyordum, senin gelecegini" diyebilmek ne güzeldir oysa... Onu boğmadan, kendinizi boğmadan sevebilmek ne güzeldir...

Sahiplenme duygusundan uzak, sevmenin, sevilmenin tadına varabildiniz mi hiç? Yapılmamış davranıslar, söylenmemiş sevgi sözcükleri ile kendi kendinizi  çıkmazında kaybedeceginize, Hiç beklenmeyen bir demet çiçekle mutlu oldunuz mu? Beklentisiz sevin... Ben, beklentisiz seviyorum... "Niye aranmadım" diye düsünüp kendini kendinizi yiyeceginize, hiç beklenmedik bir "Seni özledim" mesaji ile aski yakalayın..

Beklentisiz sevin... Ben, beklentisiz seviyorum... O, sizin sevgiliniz oldugu için degil. Ona tapulu malınız gibi, çantanız, arabanız gibi davranma hakkınız oldugunu düsünmeden. Onu sevdiginiz, onun da sizi sevdigi için sevin... Sevgiye karışan "beklenti" denen illeti hemen silin aşkın ak sayfalarından... Göreceksiniz ki, o zaman , baska bir güzel... Göreceksiniz ki, o zaman sevgili, daha bir romantik...
Göreceksiniz ki, o zaman sevmek ve sevilmenin damaklarda biraktıgı tat, yıllanmış sarap gibi, beklenti zehrine karısmadan bir baska döndürüyor insanın başını... Ben, beklentisiz seviyorum... Onun nerede oldugunu merak etmiyorum... "Beni bugün neden aramadı" diye geçirmiyorum içimden, aramadigi zamanlarda... Gelecege dair hayallerim de yok zaten... Ben, sevgiyi yaşıyorum... Onun yanımda oldugu anlar o kadar degerli, o kadar kiymetli ki...
Gerçekleşmemiş ve gerçekleşmeyecek beklentilerle mahvetmiyoruz o anları... Beklentisiz seviyoruz... Sevdiğimiz için seviyoruz...

Hayalsiz, geleceksiz, beklentisiz... Anlık seviyoruz...

Deneyin... Beklentisiz, sevmeyi deneyin bir gün... Beklentilerle boğdugunuz aşklarınıza acıyacaksınız...

CAN DÜNDAR

mrkydr:

''Aşk sarmaşığa benzer. Nasıl ki sarmaşık bir ağacı dıştan sarınca yemyeşil gösterir, aşk da öyledir, aşık insanın gözünde bir canlılık vardır. Ama sarmaşık kuşattığı ağacı içten içe kurutur. Tıpkı aşk gibi. Aşk da doğası gereği insanı kuşatır ve içten içe çürütür...!''

mrkydr:

Sevdan yüzüme peçe,
Açmadım

Vurmadım hasreti uçurumlara...
Seni kalemimden süzdüm satırlara aşk ile
Yılmadım..

Semaya baktım sabahlarımda,
Aynı mavinin meleklerine sundum dualarımı,
Bazen rıhtımlardan savurdum gözlerini,
Bazen uçurumlardan atmaya yüreğimi özledim.

Sustum ama Unutmadım..

Yüreğimi,
Yüreğine Allah adıyla kenetledim..

alıntı

mrkydr:

Ve sana kavuştuğumda, seni bulduğumda,
Bu, bu sen değildin Leyla, aradığım sen değildin,
Sen "Leyla" değildin, Leyla "sen" değildi.
Bu, kavuşmak değildi...
Leyla aradığım sen değildin,belki de sen hiç yoktun...

Yâ Mevlâ!...
Yok Artık Leyla,Leyla Yok Artık...
Sen Varsın-Ben Varım!... Biz Varız...
Yok-Yok, Ben De Yokum... Yalnızca Sen Varsın!...

Temizle Beni-Temizle Gönlümü!...
Sadece Seni Sevmesi İçin Yarattığın Gönlümü!...
Aslında Benim Olmayan-Senin Yarattığın Senin Olan Gönlünü...
Yanına Al-Aşkınla Yak!Yok Et Zerrelerimi Hatta Tüm Benliğimi...
Gözümü Al!... Görmesin Sensiz Hiçbir Şeyi
Gönlümü Al!... Sevmesin Sensizliği....

Yâ Mevlâ!... Ente Mevlânâ!.

mrkydr:

Aşk dediğin ya Allah'tan gelmeli,
ya Allah için olmalı,
ya da Allah'a ulaştırmalı;
yoksa yerle bir olmalı
Aşk "sevgi" boyutuna ulaşmıyorsa,
adı batmalı…
Sevgi ki, Allah'ın varlıkları
yaratmasındaki yegâne gayesi