Gönderen Konu: "Bal" filmi Financial Times'a konu oldu "Altın Ayı"ödülünü BAL filmi kazandı  (Okunma sayısı 1497 defa)

prenses

  • Ziyaretçi
İngiliz Financial Times gazetesi, Semih Kaplanoğlu'nun "Bal" filminin 60. Berlin Film Festivali Berlinale'de "Altın Ayı" ödülünü kazanmasını sayfalarına taşıdı.

"Berlin 'Bal'ın tadına bakmayı tercih etti" başlığıyla bugün gazetede yer alan haberde, Kaplanoğlu'nun filminden ve özellikle filmdeki çocuk oyuncu Bora Altaş'ın performansından övgüyle bahsedildi.

Altaş'ın canlandırdığı karakterin kekemeliği nedeniyle nadiren konuştuğunun duyulduğunu, ancak Altaş'ın performansının "komik, acıklı ve göz kamaştırıcı" olduğunu yazan FT, "Bu performansla en iyi erkek oyuncu ödülünü almalıydı, ama ödül Alexei Popogrebsky'ın 'How I Ended This Summer' filmindeki performanslarıyla Grigori Dobrygin ve Sergei Puskepalis tarafından paylaşıldı" denildi. Haberde ayrıca, festivaldeki diğer ödül ve filmlerden bahsedildi.

 Kaplanoğlu, törende ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, Berlinale'ye, ödülü kendilerine layık gören jüriye, televizyon kanallarına, kendisini destekleyen annesi Semra ve eşi Leyla Kaplanoğlu'na teşekkür etti.
     Filmin çekimi sırasında ormanda bir ayıyla karşılaştıklarını ve ayının kendilerini görünce kaçtığını anlatan Kaplanoğlu, ''Sanıyorum o ayı şimdi burada'' dedi.
     Kaplanoğlu, filmin çekimini yaptıkları güzel doğada elektrik santrallerinin yapılmasının planlandığını belirterek, bu ödülü kazanmalarının, bu planların engellenmesine katkı sağlayacağını ümit ettiğini söyledi.


Yönetmenliğini ve senaryosunu Semih Kaplanoğlu üstlendiği “Bal” sinema filmi 12 Mart 2010 vizyona girecek filmler arasında yer almaktadır. Bal filminde, babasını aramak için ormanın derinliklerine dalan Yusuf’un gördüğü rüyayı konu alan bal filmini izlemek için aşağıdaki videoyu çalıştırınız.

Filmin adı : Bal
Yönetmen : Semih Kaplanoğlu
Senaryo : Semih Kaplanoğlu, Orçun Köksal
Görüntü yönetmeni : Barış Özbiçer
Oyuncular: Bora Altaş, Erdal Beşikçioğlu, Tülin Özen

haberlerim netten çeşitli sitelerden alıntıdır...

Çevrimdışı BentSahra

  • Yönetici
  • Üstad
  • *
  • İleti: 16 137
  • Rep +163/-2
  • Cinsiyet: Bayan
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana


Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..
İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.