Gönderen Konu: 2+1 Formülü  (Okunma sayısı 6491 defa)

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
2+1 Formülü
« : 09 Mart 2010, 09:15:26 »

-Ferhat, 2+1 formülünü her gün uygulamalısın.

-Böyle bir formül bilmiyorum desem ayıp mı olur?

-İki tatlı söz ve bir güzel bakış. Sabah ve akşam.

-İlaç formülüne benziyor. Aç tok fark eder mi?

-Fark etmez. İstiyorsan ilaç formülü diyebilirsin. Mutluluk ilacı.

-İki tatlı sözü anladım da güzel bakış ne oluyor.
-Sıradan dümdüz bir bakış değil, sevgi ve beğeni dolu, hafif çapkınca özel bir bakış.

-Tav bakışı yani.

-Kadınlar güzel söze de hemen tav olurlar. Güzel söze, birde güzel bir bakış eklenirse, formül tamam olur.

-Söylemek kolay da yapmak o kadar kolay değil. Her gün ona söyleyecek iki tatlı sözü nerden bulacağım peki.

-Kendin üretebilirsin, şiir, şarkı sözleri gibi hazır tatlılardan faydalanabilirsin, başkasına ait güzel bir sözü ezberleyebilirsin. Sen yeter ki söylediğini onun gözlerine bakarak, içinden gelerek söyle.  Zor bir şey değil. Her gün şiir oku demiyorum tabi. Eşinin hoşuna giden güzel bir hitap cümlesi bile onun için iltifattır. “Seni seviyorum” sözü kadın için en tatlı sözdür.

“Bu gün çok güzel görünüyorsun” gibi sıradan görünen ama etkisi büyük iltifat cümleleri de olur. Mesela, bir adam karısına “nane şekerim” diye seslenirmiş. “Senin sesini duyunca, nane şekeri yemişim gibi içim ferahlıyor” dermiş.

-Güzelmiş.

-Her erkek, şairin “Seni düşünürken bir çakıl taşı ısınır içimde” cümlesi gibi bir cümle kuramaz belki ama kuranlardan faydalanabilir.

-Evliliğimizin ilk yıllarında Şirin için şiir yazardım çok mutlu olurdu.

-Kadınlar şiirleri severler. Hele kendi için özel yazılmışsa tabi ki çok hoşuna gider; ama sevgiyi güzel anlatan şiirlerden ezberleyip okusan yine çok hoşuna gider. Onu kırdığın zaman barışmak için özür babında şiir okuyabilirsin. Ya da üzüldüğünde mutlu etmek için.

-Eminim çok hoşuna gider.

-Kendi aranızda şifreli sözleriniz olsun. Çocuklarınızın yanında söyleseniz de onların anlamayacağı, sevginizi anlatan bir kelime bile olabilir. Güzel bir aşk şarkınız olsun. Birlikte dinlemekten hoşlandığınız. Bunlar küçük gibi görüne şeyler ama etkisi kesinlikle büyüktür.

Güzel sözler, kadınların, sevgi deposunun yakıtıdır. Erkekler, kadınların hoşuna gidecek şeyi söylerse, kadınlarda erkeklerin hoşuna gidecek şeyi yapıyorlar. Söylemişler gelenler bizden evvel, kulak aşık olurmuş gözden evvel. Sevgiyi besleyen, yaşatan, kulaktan kalbe giden güzel sözlerdir.

-2+1 kalbi besler diyorsunuz.

-Evet. Konuyu küçük bir hikaye ile bitirelim.

Adam evine kör kütük sarhoş geliyor. Eşyalara çarpıyor, ortalığı dağıtıyor, bütün bunların üstüne bir de kusuyor. Karısı adamın üstünü başını değiştiriyor, yatırıyor. Sonra gülümseyerek ortalığı topluyor. Çocuklar annelerinin haline şaşırıyorlar. Çünkü böyle durumlarda annesi ağlayarak, söylenerek ortalığı toplarken o akşam pek mutlu bir yüzle topluyor.

Çocukları:

-Anne ne oldu? diye soruyorlar.Kadın mutlu mutlu sırıtarak:

-Babanız ben kıyafetlerini değiştirirken, beni yabancı bir kadın sandı. “Gidin! Bana elinizi sürmeyin, benim evde karım var, hem de çok güzel bir kadın” dedi demiş.

Sarhoş adamın iltifatı bile, kadın için çok değerli oluyor. Bir de aklı başında bir şekilde eşine tatlı bir bakışla yapılacak iltifat, kadın için erkeğin tahmin edemeyeceği kadar çok değerlidir.

-Sihirli bir formüle benziyor. Denemek lazım.

Sema Maraşlı Muhabbet Olsun kitabından

Çevrimdışı gullerhurmetine

• Administrator
  • Kalfa
  • *
  • Rep +18/-4
  • evli 6 kız sahibi . maksat ilahi rıza .
    • AşK DediĞiN Ya Allah'tan GeLmeLi...Ya Allah İçİn OLmaLı...Ya Da Allah'a ULaşTıRMaLı; YoKSa YerLe BiR OLmaLı...
Ynt: 2+1 Formülü
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2010, 09:19:19 »
2+1 hee sen gelde sabah erkenden 4,30 da kalk 23,00 eve git 2+1 dene yarın bana cevap  verirsin olmasmı okiş  biggrin 14 199

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2010, 09:28:12 »
2+1 hee sen gelde sabah erkenden 4,30 da kalk 23,00 eve git 2+1 dene yarın bana cevap  verirsin olmasmı okiş  biggrin 14 199

sabah erkenden kalk namazını kıl,işe git ,nasibimceye bak,bir iki güzel yazı paylaş,akşama kadar calış,işçinin derdiyle ugras,telefonlara cevap ver,karşılısız çeklerle ugras,cocukların okul parasını düşün

bayanlar,

arzuladıgın saatte kalk,eşini geçirme kapıdan o gitsin sen uyu,nasılsa o işte bir bardak çay ve poça ile geçiştirir,kalkınca dışarı çık hava al,dön seda sayanla kahvaltını et,yemekteyizde neler pişirmişler onu syret,sonra eşin masaya para bıraktıysa gez toz dinlen,böyle olsun istemezdik biz kadınlar ama ne yapalım kader utansın hürmet

monre monre monre

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.

• Administrator
  • Kalfa
  • *
  • Rep +18/-4
    • AşK DediĞiN Ya Allah'tan GeLmeLi...Ya Allah İçİn OLmaLı...Ya Da Allah'a ULaşTıRMaLı; YoKSa YerLe BiR OLmaLı...
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2010, 09:32:06 »
bide eş evegelin oy buram vah buram ne oldu valla canım çıktı ev işiyle ugraşmaktan pes valahi pes
 apl.gif apl.gif apl.gif apl.gif apl.gif apl.gif apl.gif

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2010, 09:33:33 »
2+1 hee sen gelde sabah erkenden 4,30 da kalk 23,00 eve git 2+1 dene yarın bana cevap  verirsin olmasmı okiş  biggrin 14 199

hürmet sanırım sen istisnalar kısmına giriyorsun...  biggrin biggrin biggrin

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2010, 09:34:19 »
bide eş evegelin oy buram vah buram ne oldu valla canım çıktı ev işiyle ugraşmaktan pes valahi pes

ben bugün hürmetten yanayım 20 yıldır eşimi kahvaltısız yollamadım ama dün duydum ki sabah eşi işe giderken uyuyan bayan çokmuş..şiddetle kınıyorum cak

helal birtanesin birtanesin

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.

• Administrator
  • Kalfa
  • *
  • Rep +18/-4
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2010, 09:36:14 »
zati diyorumda ayet ve hadislere bakılınca allah sevdigi kuluna hastalık verirmiş allah velam diyorumda bu kadınlar direk cenetlik nede olsa saglam günleri yoki maşallah hep hastalar heeee.

• Administrator
  • Kalfa
  • *
  • Rep +18/-4
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2010, 09:37:25 »
he  bişedicem yawf bayansınız bu baş agrıyınca bazılarınız başınızı sıkıca  baglarsınız o agrıyı kesiyormu he deyin bakim .

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2010, 09:41:12 »
he  bişedicem yawf bayansınız bu baş agrıyınca bazılarınız başınızı sıkıca  baglarsınız o agrıyı kesiyormu he deyin bakim .

seda sayanı izlemek iyi geliyor birde başağrısına en iyi ilaç para harcamak

monre biggrin bee.gif

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #9 : 09 Mart 2010, 20:43:08 »
ben bugün hürmetten yanayım 20 yıldır eşimi kahvaltısız yollamadım ama dün duydum ki sabah eşi işe giderken uyuyan bayan çokmuş..şiddetle kınıyorum cak

bende yokum ya yazmışta yazmışsınız arkamdan.. nono nono nono
valla hürmet bir söz var erkeler eşini çok sevmeli  anlamaya çalışmamalı,kadınlar eşini az sevmeli anlamaya çalışmalı diye....
ne desem evdeki zorluğu anlatamam ki çocuklar bile başlı başına zor oluyor.. (Yani nankörlük yapmayalım Allaha hamd olsun)

Bu arada sevgili nasibim valla ben her zaman hazırlıyorum dersem yalan olur..  wink

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
« Yanıtla #10 : 20 Kasım 2012, 18:32:25 »

-Ferhat, 2+1 formülünü her gün uygulamalısın.

-Böyle bir formül bilmiyorum desem ayıp mı olur?

-İki tatlı söz ve bir güzel bakış. Sabah ve akşam.

-İlaç formülüne benziyor. Aç tok fark eder mi?

-Fark etmez. İstiyorsan ilaç formülü diyebilirsin. Mutluluk ilacı.

-İki tatlı sözü anladım da güzel bakış ne oluyor.
-Sıradan dümdüz bir bakış değil, sevgi ve beğeni dolu, hafif çapkınca özel bir bakış.

-Tav bakışı yani.

-Kadınlar güzel söze de hemen tav olurlar. Güzel söze, birde güzel bir bakış eklenirse, formül tamam olur.

-Söylemek kolay da yapmak o kadar kolay değil. Her gün ona söyleyecek iki tatlı sözü nerden bulacağım peki.

-Kendin üretebilirsin, şiir, şarkı sözleri gibi hazır tatlılardan faydalanabilirsin, başkasına ait güzel bir sözü ezberleyebilirsin. Sen yeter ki söylediğini onun gözlerine bakarak, içinden gelerek söyle.  Zor bir şey değil. Her gün şiir oku demiyorum tabi. Eşinin hoşuna giden güzel bir hitap cümlesi bile onun için iltifattır. “Seni seviyorum” sözü kadın için en tatlı sözdür.

“Bu gün çok güzel görünüyorsun” gibi sıradan görünen ama etkisi büyük iltifat cümleleri de olur. Mesela, bir adam karısına “nane şekerim” diye seslenirmiş. “Senin sesini duyunca, nane şekeri yemişim gibi içim ferahlıyor” dermiş.

-Güzelmiş.

-Her erkek, şairin “Seni düşünürken bir çakıl taşı ısınır içimde” cümlesi gibi bir cümle kuramaz belki ama kuranlardan faydalanabilir.

-Evliliğimizin ilk yıllarında Şirin için şiir yazardım çok mutlu olurdu.

-Kadınlar şiirleri severler. Hele kendi için özel yazılmışsa tabi ki çok hoşuna gider; ama sevgiyi güzel anlatan şiirlerden ezberleyip okusan yine çok hoşuna gider. Onu kırdığın zaman barışmak için özür babında şiir okuyabilirsin. Ya da üzüldüğünde mutlu etmek için.

-Eminim çok hoşuna gider.

-Kendi aranızda şifreli sözleriniz olsun. Çocuklarınızın yanında söyleseniz de onların anlamayacağı, sevginizi anlatan bir kelime bile olabilir. Güzel bir aşk şarkınız olsun. Birlikte dinlemekten hoşlandığınız. Bunlar küçük gibi görüne şeyler ama etkisi kesinlikle büyüktür.

Güzel sözler, kadınların, sevgi deposunun yakıtıdır. Erkekler, kadınların hoşuna gidecek şeyi söylerse, kadınlarda erkeklerin hoşuna gidecek şeyi yapıyorlar. Söylemişler gelenler bizden evvel, kulak aşık olurmuş gözden evvel. Sevgiyi besleyen, yaşatan, kulaktan kalbe giden güzel sözlerdir.

-2+1 kalbi besler diyorsunuz.

-Evet. Konuyu küçük bir hikaye ile bitirelim.

Adam evine kör kütük sarhoş geliyor. Eşyalara çarpıyor, ortalığı dağıtıyor, bütün bunların üstüne bir de kusuyor. Karısı adamın üstünü başını değiştiriyor, yatırıyor. Sonra gülümseyerek ortalığı topluyor. Çocuklar annelerinin haline şaşırıyorlar. Çünkü böyle durumlarda annesi ağlayarak, söylenerek ortalığı toplarken o akşam pek mutlu bir yüzle topluyor.

Çocukları:

-Anne ne oldu? diye soruyorlar.Kadın mutlu mutlu sırıtarak:

-Babanız ben kıyafetlerini değiştirirken, beni yabancı bir kadın sandı. “Gidin! Bana elinizi sürmeyin, benim evde karım var, hem de çok güzel bir kadın” dedi demiş.

Sarhoş adamın iltifatı bile, kadın için çok değerli oluyor. Bir de aklı başında bir şekilde eşine tatlı bir bakışla yapılacak iltifat, kadın için erkeğin tahmin edemeyeceği kadar çok değerlidir.

-Sihirli bir formüle benziyor. Denemek lazım.

Sema Maraşlı Muhabbet Olsun kitabından

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
« Yanıtla #11 : 20 Kasım 2012, 18:34:45 »
Seni seviyorum” sözü kadın için en tatlı sözdür.

:) :) :)

çokkkkk doğruuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

bu söz varya bu söz muhteşemmmmmm bir sözzzzzzzzz

:) :) :)

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.