Çocuklar için > Çocuklar için

Çocukların sevdiği çizgi filmler

(1/1)

nisan:
Ben Tennyson:  Tam adı Benjamin Tennyson’dır. Omnitrix’i bileğinde taşıyan kişidir.Dizinin ana karakteridir.Huysuz, sabırsız, yaramaz ama diğerlerine yardım etmekten de çekinmeyen iyi kalpli 10 yaşında bir çocuktur.Omnitrix’i bulunca hayatı değişmiş ve bir kahraman olmuştur.Gwen Tennyson: Ben’in kuzenidir.Herşeyin en iyisini ister.Kendini Ben’den büyük bilir.O daima büyük hayaller peşindedir.Ben’in her şeyini karıştırır, ve hiçbir şeyi Ben ile paylaşmaz. Kuzeni Ben’in her zaman şapşal olduğunu düşünür.


Ben 10
Ben 10 Amerikan animasyon televizyon dizisidir. “Man of Action” (Duncan Rouleau , Joe Casey , Joe Kelly , Steven T. Seagle grubu) tarafından yaratılmış ve yapımcısı Cartoon Network Stüdyolarıdır. İlk bölümü 27 Aralık 2005′te gösterilmiştir, Cartoon Network’un cumartesi sabahı çizgi filmleri arasında gösterilmiştir. İkinci bölümünden itibaren özel olarak Network’ta 13 Ocak 2006 tarihinden sonra her Cuma gösterildi. Son bölümü 15 Nisan 2008′de gösterildi. Dizinin şarkısını Andy Sturmer yazdı ve Moxy şarkıyı seslendirdi. Nisan 2008′de, Ben 10in sonraki filmi Ben 10 Alien Force yayınlandı. Ben 10in 5 yıl sonraki halini konu alır.
Konu

Ben Tennyson, kuzeni Gwen ve büyük babaları Max, yaz tatili başladığı sırada kamp gezisine giderler, Ben Gwen’le kavga ettikten sonra ormana doğru gider, kimseden uzak yalnız kaldığı için sevinmiştir ve yerde uzaylı kabuklu bir şey görür. Bulduğu gizemli maddeyi inceler, maddeye bakmayı sevmeye başlamıştır, Omnitrix adlı madde içerde saklıdır. Madde atağa geçerek daima kalacak şekilde bileğine bağlanır ve ona farklı uzaylı yaşam-formu dönüştürme yeteneği verir, onlara her birinin kendine ait eşşiz gücü vardır, bunlar DC’nin komik kahramanlarına epeyce benzer.Daha sonraları bu 10 kahraman dışında başka yaratıkların DNA’larıyla yeni uzaylılar çıkar. Buna karşın Ben yeni düzenli yetenekleri ile diğerlerine yardım etme sorumluluğunu anlar
İlk sezonda, bir noktada konusu kötü adam Vilgax kötü uzaylı savaş efendisi olup Omnitrix’le galaxy’i fethetmiştir.Vilgax Ben ile savaştığında en sonunda onu yakalamıştır ve işaret parmağını kırmızı renge dönüştürerek ben pulkanat iken ommıtrix armasına dokunup onu ben haline getirmiştir. Vilgax Sezon başladığında yaralanmış, Omnitrix’i bulup iyileşene kadar çeşitli birçok robot göndermiştir. Sonra o en azından iyileşti, kendisi yeniden almak için kalkıştı, sadece Ben, Gwen ve Max onu durdurdu. Ayrıca, sezonun başından sonuna kadar Max uzaylılar hakkında diğerlerinden daha iyi biliyordu, o sonuçları açığa vurdu ve Vilgax önceden onunla kavga etmişti. Daha fazla bazı kurnaz işlerde Ben’in gücü “büyür” ve Omnitrix’i sorumluca bilgili olarak kullanır, dikkate değer vurguyla kullandığı bölümde “Kevin 11″le birleşmişti.
İkinci sezon çoğunlukla ilerkilerde “Kötü adamın haftası” olarak düzenlendi. Bir kaç bölümün konusunun merkezi Kevin’dı, süper-güçlü 11 yaşında olup farklı enerjileri gücüyle içine çeker, Ben ilk sezonda onunla tanışmıştır. İlk tanıştığı sırada Omnitrix’in kabiliyetini dikkatsizce içine çekip bırakmıştı, Kevin karşıt olmaya çalışmıştı Ben’le. Kevin sonunda Ben’in orjinal on formundan çirkin amalgam (karışımsı) biçim oldu ve Ben’i suçladı. Vilgax finalde yine geri döndü, başlangıçta başaramadı Kevin’la takım olmayı umup başardı. Tekrar, başarısız oldu ve bu kez her ikiside ve Kevin değişik boyutta tuzak kurdu, Geçersiz Oldu. Bu sezonun başka bir olay sırasında Gölge Hayalet yok edildi, Ben’in orjinal 10 formundan biri oldu. Omnitrix’ten kaçmıştı, planlarıyla Ben’e sahip olmak istedi ve Omnitrix’i kendi mirası gibi kullanıp fethetmek istiyordu. Her nasılsa, yenildi ve Ben tarafından yok edildi.
Üçüncü sezonun hikayesinin çizimi henüz karacaydı. Birkaç bölümünün konusu çevredeki uzaylılarla korkunç canavarları Omnitrix aygıtının telepatiksel dokunuşla kazanmasıydı. Mor-boyanmış ışıklandırmayla, nedeniyle Doktor Vicktor’ın Frankenstein-esque alien uzaylısını yaratması, onlar müjedyle ortaya çıktı. Vicktor, geri döndü, Gölge Hayalet’le sadık oldu, sonra üçüncü sezonda canlandırdı. Planı Korodyum ışığı projesiyle özel istasyonda çarpazlama ve New Mexico’daki (Meksika) vericiyle dünyayı kullanıp dünyayı karanlıklaştırmak, böylece o izin verilen tam güçle ve kuralla gezegeni yok edecekti. Kalkıştı, her nasılsa, Ben engelledi; o güneşin korunmazlık emrini bitirdi ama Omnitrix’in DNA’sını ele geçiremedi.
Dördüncü sezon yaz tatili bittiğinde Ben’in son macerası eski haline döndü. Bir kaç bölümün konusu çevrede lider herzaman şovalyelerin organizasyonu, her zaman kral ve kendi Tennyson ile verilen fikirler bitip eski haline döndü. Ben’in birkaç düşmanı grup üyeleği için bir araya toplanıp çalışırlar, Tennysonların her iki savaşıda ve dağdaki hızlı temel tesisatçılıkla güç çalmalarıda “Negatif 10″ oldu. Ben sonunda her zamanki krallığı kaybetmiş, dağdaki hızlı oluşum yüzü yok olmuştur, herşeye rağmen hologramla yüzlerin yeniden canlandırma anlamına gelir. Ben 10: Secret of the Omnitrix onun sonraki kısaca noktasıdır.
Serinin final bölümü yaz tatili bittikten sonra Ben’in normal hayatına dönüşü mümkün olarak kabullenerek gösterilmiştir ve onun babasının gizli güçleri ve millet generalliği bitip geri dönmüştür, sonra final doruğuna ulaştığında Vilgax ile savaşmıştır. Ben 10: Race Against Time (Ben 10: Zamana Karşı Yarış) adlı filmde kişilerin portreleri durumuna göre benzemiştir, film ve sırrın kalma güvenliği için orjinal karakterlerin Ben’in yaptığı kavgalardan farklı olarak yaratılmıştır.

ALINTIDIR

Sünger Bob Kare Pantolon


Doğum: Nickelodeon,ABD - 01.01.1999
1999 ylında Stephen Hillenburg'in kalmiyle tv dizi olarak doğdu.Nickelodeon’un “SpongeBob SquarePants”ı, yetişkinlere yönelik mizah ile çocukluğa özgü masumiyet arasındaki keyifli dengeyi yakaladı.

Yapılan bir araştırmada TV ekranlarının popüler çizgi dizisi “SpongeBob”un hayranlarının üçte birini yetişkinlerin oluşturduğu ortaya çıkmıştı. İyiniyetli mutfak süngeri SpongeBob ve Bikini Bottom’daki dostlarının her serüveni kahkalarla izliyor. Çocukların bu diziyi sevmesinin sebebi eğlenceli olmasıydı. Büyükler ise her sabah mutlu şekilde uyanan, sonra da o harika çöreklerden yemek için Krabby’nin yolunu tutan bu kahramanı takdir ettiler. Büyüklerin beğenmesinin bir başka sebebi de, dizinin her bölümünün senaryosunun son derece zekice yazılmış olmasıydı.

Kare şeklindeki sarı kahramanın özellikle üniversite öğrencileri ve yetişkinler arasında popülerliğe ulaşması bu nedenle sürpriz olmadı. Ayrıca SpongeBob ve denizyıldızı arkadaşı Patrick’in çıktığı bu yolculukta hem cesaret düzeylerinin hem de ikisi arasındaki dostluğun sınavdan geçmesini anlatan öykü çizgisi sayesinde çok daha geniş izleyici kesimlerine yayıldığı görüldü

ALINTIDIR.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git