Gönderen Konu: Peygamberimiz (s.a.s)'in Doğumu-M 571(salavat getirelim)mi?  (Okunma sayısı 3003 defa)

prenses

• Ziyaretçi

Sevgili arkadaşlar malumunuz olduğu üzre
20 nisan da Peygamberimiz (s.a.s)'in Doğumu-M 571
Kutlu doğum haftası vardır...

hepimiz Peygamberimiz(s.a.s)'e salavat-ı şerife hediye edelim...
hediye etmek isteyen arkadaşlar lütfen buraya ne kadar çekmek istediğini yazsın...

sevgilerimle...
prensesce:)

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kim bana (bir kere) salat okursa Allah da ona on salat okur ve on günahını affeder, (mertebesini) on derece yükseltir." (Yine Nesai'de Ebu Talha (ra)'dan gelen bir rivayet şöyle: "Bir gün Resulullah (sav), yüzünde bir sevinç olduğu halde geldi. Kendisine: "Yüzünüzde bir sevinç görüyoruz!" dedik. "Bana melek geldi ve şu müjdeyi verdi: "Ey Muhammed! Rabbin diyor ki: "Sana salavat okuyan herkese benim on rahmette bulunmam, selam okuyan herkese de benim on selam okumam sana (ikram olarak) yetmez mi?")

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salavat okuyandır." (Yine Tirmizi'de Hz. Ali (ra)'den kaydedilen bir rivayette şöyle denir: "Resulullah (sav) buyurdular ki: "Gerçek cimri, yanında zikrim geçtiği halde bana salavat okumayandır.")

“Allah ve melekleri, peygamberi çok salat ederler, Ey müminler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.”

(Ahzab-56)

zannediyor musunuz ki yakup için yusuf sadece bir evlat...mecnun için leyla sadece bir sevgili idi...bülbül için ise gül sadece bir çiçekti...eğer sadece yakup için evlat ,mecnun için sevgili ,bülbül için çiçek olsaydı anlam,ne yusuf için gözler kör edilir ...ne leyla için çöllere düşülür...nede gül için onca dikenine rağmen göz yaşı dökülürdü.......

prenses

• Ziyaretçi
Ynt: Peygamberimiz (s.a.s)'in Doğumu-M 571(salavat getirelim)mi?
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2010, 16:19:05 »
Bendeniz,1000 (bin) tane getirmek istiyorum...

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2010, 11:23:49 »

1000 tane tefriciye emel..

nisan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2010, 13:11:05 »
500 tane Nisan