Gönderen Konu: İNANILMAZ MUCİZEVİ OLAYLAR  (Okunma sayısı 4445 defa)

AY_ISIGI

 • Ziyaretçi
İNANILMAZ MUCİZEVİ OLAYLAR
« : 13 Mayıs 2010, 13:54:54 »
İnanılmaz bir mucize! Titan ve Titanik
09 Ağu 2009 Geliştirici: Şüpheci Melek

Titanik, herkesin bildiği üzere 1912′de bir buzdağına çarparak batan o zaman dünyanın en büyük yolcu gemisinin ismi.

Morgan Robertson ismi ise bir çok insana daha yabancı bir isim ancak kendisi apaçık görülüyor ki mucize ve keramet sahibi birisi.

1898′de Robertson Wreck of the Titan isimli bir hikaye yazdı. Bu hikaye aynı Titanik gibi çok büyük bir geminin Titanik’teki olaylara çok çok benzer bir şekilde battığını anlatıyordu. Robertson 14 yıl önce hem büyük bir geminin buzdağına çarparak batacağını, hem adını hem de bir çok detayı yazarak bir mucize göstermiştir. Bu kadar net bir kehanet hiç bir kutsal kitapta mevcut değildir. Bakınız Titan’dan bahsederken nasıl kehanetler yapmış ve gerçekleşmiş:

Batırılamaz:

Ttianik dünyanın en büyük lüks yolcu gemisiydi ve 882 feet uzunluğunda ve 53000 ton ağırlığındaydı ve batırılamayacağı söyleniyordu.
Titan da dünyanın en büyük yolcu gemisiydi ve 800 feet uzunluğunda ve 75000 ton ağırlığındaydı ve onun da batırılamayacağı söyleniyordu.
Can kurtarma sandalları:

Titanik’te 20 tane yani 3000 kişilik kapasitesinin yarısından azına yetecek kadar can kurtarma sandalı vardı.
Titan’da kanunun izin verdiği minimum sayıda (24 tane) can kurtarma sandalı vardı bu da Titan’ın 3000 kişilik kapasitesinin yarısından azına yetecek kadardı.
Buzdağına çarpma:

Titanik 14 Nisan 1912′de 23 knotluk hızla Terranova’dan 400 mil uzakta bir buzdağına çarptı.
Titan da bir Nisan akşamı 25 knotluk hızla giderken Terranova’dan 400 mil uzakta bir buzdağına çarptı.
Batırılamaz olan battı:

Batırılamaz denilen Titanik 2207 yolcusuyla battı.
Batırılamaz Titan da 2487  yolcusuyla beraber battı.
Elbette bir kaç noktada farklar var ama bu kadar benzerlik bile burada ilahi ve mucizevi bir şeyler olduğunu görmemize yetiyor. Tarih boyunca kesin delili olan en büyük mucize olsa gerek. Hiç bir peygamber ya da kahin bu denli isabetli bir kehanette bulunmamıştır
Morgan Robertson seçilmiş kişi olmalıdır.

Veya,

Morgan Robertson da sizin benim gibi normal bir insan ve tesadüfler olabiliyor

Çevrimdışı BentSahra

 • Yönetici
 • Üstad
 • *
 • İleti: 16 137
 • Rep +163/-2
 • Cinsiyet: Bayan
 • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
Ynt: İNANILMAZ MUCİZEVİ OLAYLAR
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2010, 19:40:52 »
 helal birtanesin A_Y tsk


Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..
İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.

AY_ISIGI

 • Ziyaretçi
Ynt: İNANILMAZ MUCİZEVİ OLAYLAR
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2010, 01:38:00 »


Gerçekten de şımarmayı hakediyorum biliyorum:)

Çevrimdışı mrkydr

 • Administrator
 • Üstad
 • *
 • İleti: 12 912
 • Rep +35/-3
Ynt: İNANILMAZ MUCİZEVİ OLAYLAR
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2010, 22:07:58 »


ABD'de yayınlanan National Enquirer Dergisinin ortaya çıkardığı gizli rapor ile kazanın vehameti bir kez daha ortaya çıktı.National Enquirer Dergisinin gün ışığına çıkardığı ve 19 nisan 1912 tarihinde tamamlanarak Amerikan Senatosuna sunulan gizzli Titanik raporunda facia ile ilgili şimdiye kadar bilinmeyen gerçekler gözler önüne serildi. Bu rapora göre Titanik'in mürattebatı ve yolcuları kazanın olduğu anlarda dahi buz dağını ciddiye almamış hiçkimse çarpışmayı önemsememiş. Raporda yolculardan bazılarının kameralarına çekildiği bazılarının ise güvertede ki karlarla kartopu oynadığı belirtiliyor. Geminin gözcülerine dürbün verilmediği için buz dağlarının zamanında fark edilip rotayı değiştirmek gibi bir imkanının olmafı belirtilen gizli raporda gemi gözcülerinden ' Frederich Fleet'in açıklamalarına da yer veriliyor. İngiltere'den dürbün istedik. Bize verilecek dürbünlerinin olmadığını söylediler. Eğer dürbünlerimiz olsaydı buz dağını erken fark eder yolumuzu değiştirirdik diyor. Yıllar sonra ele geçirilen rapora göre gemide yolcuların yarısını bile kurtarmaya yetecek tahliye sandalı yoktu.Ayrıca soruşturma derinleştirilince bazı acı gerçeklerde ortaya çıktı. Korkak erkeklerle mürettebata tahliye sandallarında yer açmak için bazı kadınlar gemide bırakılmıştı.Bir sandala sadece erkekler bindirilmişti. Üçüncü kaptan Herbert Pitmen kendisinin bindiği sandala daha fazla kazazede almanın mümkün olup olmadığı sorusunu 'aslında sandalımız 20-30 kişi daha alabilirdi. Fakat geri dönersek insanlar sandala hucum edeceklerdi batma tehlikesini göze alamadık'diye cevaplamıştı. Titanik'in dik olarak atlantiğin dibine batışı üzerindeki insanlarıda dibe götürmüştü. Batış anında kurtulabilen yüzlerce insanda soğuk sularda yardım beklerken ölmüşlerdi. Titanik batmadan evvel 20 filika denize indirilmiş olmasına rağmen bunlardan sadece birisi geri dönüp denize dökülen insanları toplamaya çalışmış diğer filikalar ise girdaba kapılma ve saldırıya uğrama korkusuyla kaçmışlardı. Boğulanların yanında soğuk deniz suyuyla donan yüzlerce insanda o an ölmüştü.

 


Sadakat.Net Makale deryası