Gönderen Konu: İşte Hayat Bu  (Okunma sayısı 4145 defa)

Çevrimdışı Gülce

• Gülce
  • Bağımlı Üye
  • Rep +4/-0
  • Kulağımı çınlatma lütfen :))
İşte Hayat Bu
« : 24 Eylül 2010, 10:06:39 »

"Hayat ne hayal ettiğimiz kadar güzel, ne de zannettiğimiz kadar kötüdür."

burada anlatılan her şey, hayatın içinden geçerken düşülmüş dipnotlardır.
 Kadın-erkek, yaşlı-genç pekçok insanın gündelik yaşantısından derlenen gerçek yaşam öykülerinde, hayatın renklerini bulacaksınız.

Var mısınız okumaya?

kirmizigulvx6

Çevrimdışı Gülce

• Gülce
  • Bağımlı Üye
  • Rep +4/-0
Ynt: İşte Hayat Bu
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2010, 10:09:08 »

Gerçek Aşk var

Ayhan Aydan'ın Adnan Menderes aşkı aşk gibi aşk! O belli ki, tıpkı gribe tutulur gibi aşka tutulmuş ve yaşadığı tüm hüsrana, belki itilip kakılmaya rağmen aşkını hep yüceltmiş, bağrında sakınmış. Aradan 50 yıl geçmiş, maşuk insanlığa utanç veren bir. Şekilde hayattan koparılıp atılmış ama Ayhan Aydan aşkını sadece ve sadece aşk olarak hala içinde saklıyor, eminim, böyle aşklar dünyanın her yöresinde, tıpkı kelaynak kuşları gibi her geçen gün azalarak, ama yine de direnerek yaşanıyor! Ancak, Ayhan Aydan'ın aşkı gücünü maşukun özelliği nedeni ile çok daha bariz gösteriyor. O zamanın Başbakan'ına aşık olmuş. Ama sadece aşık olmuş! Döneminin en güçlü adamından ne mal beklemiş, ne de mülk! Verilen bir apartman dairesine dahi utanmadan ve sıkılmadan devlet el koymuş! Beni bu aşkta en çok çarpan özellik bu saflık oldu! Aşkın alınıp satıldığı, mağaza veya lokanta sahibi sevindirmeye indirgendiği, "kafa koparmanın" medyada haşan olarak ilan edildiği, bir gecelik aşkların "seviyeli birliktelik" olarak yutturulduğu, insanların birbirleri yerine para İle seviştiği bir dünyada Can Dündar bizi Ayhan Hanım'a götürünce insan önce afallıyor, sonra şaşırıyor ve illa ki şu soru ile yüzleştiriyor:
-Ben hiç Ayhan Aydan gibi sevebildim mi? Bırakın, onun gibi sevmeyi, insan şu soruya dahi vereceği olumlu cevaba razı hale geliyor:
-Ben bir insanı onun sevdiğinin yarısı kadar sevdim mi? Herkesin "ben ne kadar sevildim?", sorusu ile haşır neşir olduğu, "sevdik de ne oldu!", diye muhasebe hesabı yaptığı bir dünyada ana sütü kadar saf, almaya değil vermeye yönelik, aldığı riskler, karşılaştığı sorular karşısında hep sağlam duran tavrı ile Ayhan Aydan bana insanlığımı hatırlattı, kah beni kendimden utandırdı, kah gönlüme serin sular serpti.
Her şeyin üzerinde de adam gibi adam olmanın ne olduğunu gösterdi!

Alıntı

Çevrimdışı Gülce

• Gülce
  • Bağımlı Üye
  • Rep +4/-0
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2010, 12:16:48 »

Çevrimdışı Gülce

• Gülce
  • Bağımlı Üye
  • Rep +4/-0
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2010, 12:26:07 »
Aşka burun kıvırma sakın; onu küçümsersen, sen de besinsiz kalır, küçülürsün. O yoğun sevgi, çöl ortasındaki  yemyeşil bir bahçe gibidir. O bahçeye layık bir bahçıvan olmak için her bitkinin sürekli bakıma ihtiyacı olduğunu unutma.
 kirmizigulvx6

Çevrimdışı Gülce

• Gülce
  • Bağımlı Üye
  • Rep +4/-0
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2010, 12:26:48 »
Kaybetmeyi ahlaksız bir kazanca tercih et. İlkinin acısı bir an ötekinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer. Bazı idealler o kadar değerlidir ki, o yolda mağlup olman bile zafer sayılır. Bu dünyada bırakacağın en büyük miras onur ve dürüstlüktür.
 kirmizigulvx6

Çevrimdışı Gülce

• Gülce
  • Bağımlı Üye
  • Rep +4/-0
« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2010, 12:27:20 »
Yılların rüzgar gibi geçmesine öfkelenme; gençliğe yakışan tutkuları gülümseyerek teslim et geçmişe. Yapamayacağın etkinliklerin yapabilecekleri engellemesine izin verme.

Rüzgarın yönünü değiştiremediğin zaman, yelkenlerini rüzgara göre ayarla; insanlara göre değil. Çünkü dünya, karşılaştığın fırtınalarla değil gemiyi limana getirip getiremediğinle ilgilenir. Ara sıra isyana yönelecek olsan da hatırla ki evreni yargılamak imkansızdır. Onun için, kavgalarını sürdürürken bile kendi kendinle barış içinde ol.

Çevrimdışı Gülce

• Gülce
  • Bağımlı Üye
  • Rep +4/-0
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2010, 12:28:15 »
Hatırlar mısın doğduğun zamanları. Sen ağlarken herkes sevinçle gülüşüyordu. Öyle bir ömür yaşa ki, öldüğün zaman herkes ağlasın, sen mutlulukla gülümse. Sabırlı ol, sevecen ol, erdemli ol. Eninde sonunda bütün servetin kendinsin, sensin. Kendiliğinle ve öz benliğinle görmeye çalış ki tüm pisliğine ve kalleşliğine rağmen  dünya yine de insan  oğlunun biricik güzel mekanıdır. 

Çevrimdışı Gülce

• Gülce
  • Bağımlı Üye
  • Rep +4/-0
« Yanıtla #7 : 31 Ekim 2010, 20:40:15 »

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2010, 14:14:13 »

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.

Hasret

• Ziyaretçi

Hasret

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 07 Şubat 2012, 09:26:55 »