Gönderen Konu: bebek yeleği  (Okunma sayısı 10617 defa)

Çevrimdışı leyla

• Üstad
  • Rep +6/-0
  • Rabbim,her vesiLede SENİN keremin saklıdır,
    • naliya
bebek yeleği
« : 14 Haziran 2009, 23:10:25 »
KIZIMIN DERSHANEDEKİ REHBERLİK ÖĞRETMENİ( ANIL) ÖĞRETMENE  HEDİYE OLARAK ÖRDÜĞÜM BEBEK YELEĞİ

İPİN MARKASI( NAKO SATEN ) BİR YUMAKTAN BIRAZ FAZLA GİDİYOR
 YAPILIŞI:)
 71 İLMEKLE BAŞLAYIP 5 SIRA HAROŞE ÖRÜLÜYOR.DAHA SONRA KENARDAN 6 İLMEK HAROŞE 2 İLMEK DÜZ  ŞİŞİMİZE BİR DOLAYIP(artırıp) 2 İLMEK  BERABER ÖRÜLÜYOR5.CI İLMEKTE 2 İLMEK BERABER ÖRÜLÜYOR  BİR ARTIRILIYOR 1 İLMEK ÖRLÜP TEKRAR ARTIRILIYOR . :)

ARKADAŞLAR MODEL ARKADAN ÖNE DOĞRU DEVAM EDİYOR :-*
 ÖN TARAFINA GELİNCE 23 İLMEKLE YELEĞİN BİRTARAFINI DEVAM ET6 SIRA HAROŞE 11 SIRA DÜZ 6 SIRA HAROŞE.SONRA 6 SIRA HAROŞEDEN SONRA 2 İLMEK DÜZ BİR ARTIR İKİ  İLMEK KES BEŞİNCİ İLMEĞİ 2 İLMEK ÖR ARTIR 2 İLMEK DÜZ ÖR8 TANE AJUR ÖRNEĞİ YAP SONRA 3 SIRA HAROŞE ÖR 10 İLMEK ÖR 1 ARTIR 1 İLMEK  ÖR 1 ARTIR  BU ARTIRMALAR ARALIK AJURLARLA 39 İLMEK OLANA KADAR ARTIR DÜZ ÖRMEYE GEÇ VE SONUNDA BAŞTA YAPILAN AJURDAN KOYUP 5 SIRA HAROŞEYLE BİTİR .SONRA KENARLARINI TIĞLA SÜSLEYEREK BİRBİRİNE YANDAN TAKILACAK ŞEKİLDE BİTİR SONRA ÇİÇEK MOTIFI YAPARAK ÖNDE HAROŞENİN ÜZERİNE DIK VE ELDE DÜĞME YAPARAK YELĞİN SON HALINI GÖR .
ARKADAŞLAR ANLATIMI KADAR ZOR DEĞİL BENİM BİR GÜNÜMÜ ALDI  :-*
Gençliğine güvenip vakit erken derken;

belki elveda bile diyemezsin giderken.

N.F.Kısakürek

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
Ynt: bebek yeleği
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2009, 23:14:11 »
KIZIMIN DERSHANEDEKİ REHBERLİK ÖĞRETMENİ( ANIL) ÖĞRETMENE  HEDİYE OLARAK ÖRDÜĞÜM BEBEK YELEĞİ

İPİN MARKASI( NAKO SATEN ) BİR YUMAKTAN BIRAZ FAZLA GİDİYOR
 YAPILIŞI:)
 71 İLMEKLE BAŞLAYIP 5 SIRA HAROŞE ÖRÜLÜYOR.DAHA SONRA KENARDAN 6 İLMEK HAROŞE 2 İLMEK DÜZ  ŞİŞİMİZE BİR DOLAYIP(artırıp) 2 İLMEK  BERABER ÖRÜLÜYOR5.CI İLMEKTE 2 İLMEK BERABER ÖRÜLÜYOR  BİR ARTIRILIYOR 1 İLMEK ÖRLÜP TEKRAR ARTIRILIYOR . :-*

ÖN TARAFINA GELİNCE 23 İLMEKLE YELEĞİN BİRTARAFINI DEVAM ET6 SIRA HAROŞE 11 SIRA DÜZ 6 SIRA HAROŞE.SONRA 6 SIRA HAROŞEDEN SONRA 2 İLMEK DÜZ BİR ARTIR İKİ  İLMEK KES BEŞİNCİ İLMEĞİ 2 İLMEK ÖR ARTIR 2 İLMEK DÜZ ÖR8 TANE AJUR ÖRNEĞİ YAP SONRA 3 SIRA HAROŞE ÖR 10 İLMEK ÖR 1 ARTIR 1 İLMEK  ÖR 1 ARTIR  BU ARTIRMALAR ARALIK AJURLARLA 39 İLMEK OLANA KADAR ARTIR DÜZ ÖRMEYE GEÇ VE SONUNDA BAŞTA YAPILAN AJURDAN KOYUP 5 SIRA HAROŞEYLE BİTİR .SONRA KENARLARINI TIĞLA SÜSLEYEREK BİRBİRİNE YANDAN TAKILACAK ŞEKİLDE BİTİR SONRA ÇİÇEK MOTIFI YAPARAK ÖNDE HAROŞENİN ÜZERİNE DIK VE ELDE DÜĞME YAPARAK YELĞİN SON HALINI GÖR .
ARKADAŞLAR ANLATIMI KADAR ZOR DEĞİL BENİM BİR GÜNÜMÜ ALDI

ellerine saglık yeni bebek dogumlarında cok severim örüp hediye etmeyi ben bunu öreyim çok güzelmişşş

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.

prenses

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2009, 08:28:33 »
bu yeleği çok beğendim ben,eline sağlık canım...
maalesef kızım yok,olsa örerdim kesin...
napayım şimdi ben...
hediye öreyim kızı olan birine gari...

Çevrimdışı leyla

• Üstad
  • Rep +6/-0
    • naliya
« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2009, 23:33:12 »

bebişlere yelek :-*

N.F.Kısakürek

prenses

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 16 Haziran 2009, 07:25:15 »
çok güzel örmüşsün şeker.
ellerine sağlık....

cafemis

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2009, 23:23:14 »
Yeleklerin ikisi de süper olmuş,örenlerin ellerine sağlık,canım nasibimin yeleğine vuruldum,kızım var ama 6 olacak neredeyse ve ben bu kadar muhteşem örgüler çıkaramıyorum,her ikinizin de elleri dert görmesin arkadaşlar,sevgi ve saygılar gönderiyorum akdenizden

Çevrimdışı hacerül esvet

• hacerülesvet
  • Bağımlı Üye
  • Rep +13/-5
  • Bin defa mazlum olsan da bir defa zalim olma.
« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2009, 06:22:53 »

BENDE KIZIMA ÖRDÜĞÜM BİR KAÇHAVLU KENARI ÖRNEĞİ PAYLAŞIYIM BARİ UMARIM BEĞENİRSİNİZ :) :
[/glow]

Çevrimdışı hacerül esvet

• hacerülesvet
  • Bağımlı Üye
  • Rep +13/-5
  • Bin defa mazlum olsan da bir defa zalim olma.
« Yanıtla #7 : 17 Temmuz 2009, 06:26:39 »

prenses

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 17 Temmuz 2009, 07:55:32 »

ellerine sağlık canım.kızın iyi günlerinde kullanır inşallah.
çok güzel örmüşsün.
sevgiler

Çevrimdışı leyla

• Üstad
  • Rep +6/-0
    • naliya
« Yanıtla #9 : 18 Ekim 2009, 17:08:49 »
merhaba nasibimce ailesi ve ziyaretine gelen  arkadaşlar

hepinize  mutlu bir hafta sonu dilerim.

bügün sizlere beyaz renkten ördüğüm bir bebek yeleği modeli vereceğim

zaman geçirmeden mödelime geçeyim.

100 ilmekle başlanır. 6 sıra haraşo olana kadar haraşo örülür daha sonra öne gelen kısımı ayıracağız. 6 haraşo kenarlarda olacak 18 düz yapılacak, sonra tekrar 6 haraşo,  40 düz (arkası oluyor) , 6 haraşo, yine 18 düz (öbür kenar), 6 haraşo şeklinde 12 sıra haraşo olana kadar örülecek ve daha sonrada 30 ilmek kenarları 5 sıra haraşo olanadek haraşo örülecek. 5 sıra olduktan sonra 24 ilmek kenarlarından kesilecek yani arada haraşolar yaptıkya oraya kadar kesilecek. Bu kesilen yanları öne katlayacağız bitince süveterimiz.

Şimdi elimizde kalan 42 ilmeğin kenarlarındaki 6şar ilmek haraşo diğer yerler düz örülecek. Ne kadar?  Kenarlarındaki haraşolar 22 sıra olana kadar. Şimdi yaka kısmını ayırmaya geldik ama önce yaka kısmına haraşo örelim… Size o sırayı yazıyorum. (6 haraşo,6 düz,28 haraşo, 6 düz,6 haraşo) Bu yazdığım yerdeki 28 haraşo kısmı yaka kısmı, kenarları 6 haraşo, 6 düz olan yer ise daha sonra saç örgüsü yapılacak kısım oluyo, öne gelecek. Şimdi yaka kısmı 5 sıra haraşo olana kadar örelim ve daha sonrada 16 ilmek tam ortadan keselim. Öne gelen kısımlar 6 haraşo, 6 düz, 6 haraşo olarak kalıyor.

En sonra ön kısmını yapalım. Burasıda  17 sıra haraşo olana kadar yapılacak sonrada tüm ilmekler 6 sıra haraşo örülüp bitirilecek.

arkası
bebek yeleğimi beğeneceğinizi umarım.
not:Saçörgüleri 6 ilmekle 3/3 buruyoruz. 4-5 sırada bir burun. Onu siz kendiniz ayarlayabilirsiniz. Sık sık da burabilirsiniz.

N.F.Kısakürek

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #10 : 18 Ekim 2009, 18:29:15 »
merhaba nasibimce ailesi ve ziyaretine gelen  arkadaşlar

hepinize  mutlu bir hafta sonu dilerim.

bügün sizlere beyaz renkten ördüğüm bir bebek yeleği modeli vereceğim

zaman geçirmeden mödelime geçeyim.

Sevgili leyla  hangi aralık örüyorsunuz bunları... tebrik ederim.. ben hiç beceremem de ;D