Hanımlara Özel > El işleri

Eteğimdeki çakıl taşları:)

(1/4) > >>

yüreğimce:
Kırdığın incittiğin gönlü Ya Allah seviyorsa!
Ya Rasulallah seviyorsa!
hatta yer ve gök ehli dahi seviyorsa?
bilmiyorsun ki!
bilseydin ödün kopardı kırmaktan,
incitmekten...

kirmizigulvx6

BentSahra:

--- Alıntı yapılan: yüreğimce - 15 Ekim 2010, 07:28:04 ---Kırdığın incittiğin gönlü Ya Allah seviyorsa!
Ya Rasulallah seviyorsa!
hatta yer ve gök ehli dahi seviyorsa?
bilmiyorsun ki!
bilseydin ödün kopardı kırmaktan,
incitmekten...

kirmizigulvx6

--- Alıntı sonu ---
ysagk

BentSahra:
Aristo’nun tabiriyle; “birbirlerine hoş ve faydalı görünmedikleri gün birbirini artık sevmeyen” dostlarla ne işimiz var bizim.
Bizim. Peygamberi ısırmasın diye ayağını yılan deliğinin üstüne kapatan Ebu Bekir’imiz,
suikasti haber alınca peygamberin yatağına yatan Ali’miz var.
Son yudum suyu birbirine gönderip susuz şehit olan sahabelerimiz var bizim.
Bizim, “İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız”,”Sizden biriniz kendisi için sevdiğini Müslüman kardeşi için de sevmedikçe (istemedikçe) gerçek mümin olamaz”,
”Size aranızdaki sevgiyi arttıracak bir şey söyleyeyim mi, selamlaşınız”,
”Hediyeleşin ki aranızdaki sevgi artsın” diyen bir peygamberimiz var! “Sevelim, sevilelim, dünya kimseye kalmaz” diyen Yunus’umuz,
düşmanın attığı taştan değil,
dostun attığı gülden incinen Hallacı Mansur’umuz var.

kirmizigulvx6

yüreğimce:
HAZIRMISIN?

Eshâb-ı kirâma hürmet etmeyen kimse,
Muhammed aleyhisselâma îmân etmiş olmaz.

Ebûbekir Şiblî (Rahmetullahi aleyh)

http://www.dailymotion.com/swf/video/xa8dlk?additionalInfos=0

Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi.

(İmam-ı Azam)

yüreğimce:
Musa Aleyhisselam bir fakiri görür, fakir giyeceği olmadığı için kumun içine girmiştir.

Fakir:

- Ya Musa, bana dua et. Cenab-ı Hak ban yetişecek kadar dünyalık versin, yoksulluk beni tüketti.

Musa Aleyhisselam dua eder, Hak Teala fakire dünyalık verir...

Bir müddet sonra Musa Aleyhisselam bir kalabalık görür, ne oluyor diye yaklaştığında, o fakirin kalabalığın ortasında olduğunu görür ve sorar.

- Bu ne haldir, ne oluyor burada?

- Bu adam şarap içmiş, kavga etmiş, kavga ettiği adamı da öldürmüş, şimdi ona kısas uygulanacak.

Musa Alayhisselam bunun üzerine, Allah'ın adaletine bir kere daha iman ve bu cüretinden dolayı tovbe eder ve şu ayeti okur:"Eğer Cenab-ı Hakk kullarına rızkı lüzumundan fazla verseydi, yeryüzünde ne azgınlıklar yaparlardı"

Allah herkese layık olduğu şeyi vermiştir.

Öküzdeki iki boynuz eğer eşekte olsaydı,kimseyi yanına sokmazdı .Bazı acizler olur ki kuvvet kazanır kazanmaz,kalkar acizlerin elini büker.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git