Gönderen Konu: **sen güzele bak dostum**  (Okunma sayısı 1763 defa)

Çevrimdışı gullerhurmetine

• Administrator
  • Kalfa
  • *
  • Rep +18/-4
  • evli 6 kız sahibi . maksat ilahi rıza .
    • AşK DediĞiN Ya Allah'tan GeLmeLi...Ya Allah İçİn OLmaLı...Ya Da Allah'a ULaşTıRMaLı; YoKSa YerLe BiR OLmaLı...
**sen güzele bak dostum**
« : 29 Haziran 2009, 22:42:58 »

Ah insanlar!
Görmek istediklerini tüm ayrıntılarıyla gören, görmek istemediklerini,görmezden gelirler..

Güzellikle dolu şeye bakar da, içinde güzel olmayan şeylere bakar sadece..Halbuki güzel baksa, nice güzellikler görecekte, güzel bakmasını bilmediğinden,güzel olmayanı görür sadece..

Biri sorulduğunda kendisine ; arkadaşındaki nice güzel hasleti saymaz da, kötü huyunu,özelliğini getirir gündeme.Her ne olursa olsun fark etmez.Bir eve bakarken,bir arabaya,bir hayvana bakarken, hep aynı tutumu sergiler böylesi insanlar..

Aklıma bir kare geldi Efendimiz(sav)’den..Hani çirkin bir köpekle karşılaştıklarında,herkes “ne igrenç bir köpek “ diye düşünmüştü de, O gül güzeli “ bakın dişleri ne güzel” demişti..

İşte bize bir örnek..Hem de en güzel örnek.Ne güzel düşünmüş değimli Efendimiz(/sav).bütün çirkinlikler arasından ,kendisi GÜZEL OLAN NOKTAYA bakmış…

Keşke insanımızda bu güzel hasletle, ahlakansa.
Arkadaşının,dostunun,her zaman güzel tarafına baksa.Güzeli esas alsa..

Ne güzel olurdu değilmi? Böyle olsa…

Mütefekkir

prenses

• Ziyaretçi
Ynt: **sen güzele bak dostum**
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2009, 10:15:04 »
EMEĞİNE SAĞLIK.SEVGİLER.
ÇOK GÜZEL BİR YAZIYDI!

Çevrimdışı BentSahra

• Yönetici
  • Üstad
  • *
  • Rep +163/-2
  • Estagfurullah El Aziym muhtacız sana
Ynt: **sen güzele bak dostum**
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2015, 15:53:11 »

Ah insanlar!
Görmek istediklerini tüm ayrıntılarıyla gören, görmek istemediklerini,görmezden gelirler..

Güzellikle dolu şeye bakar da, içinde güzel olmayan şeylere bakar sadece..Halbuki güzel baksa, nice güzellikler görecekte, güzel bakmasını bilmediğinden,güzel olmayanı görür sadece..

Biri sorulduğunda kendisine ; arkadaşındaki nice güzel hasleti saymaz da, kötü huyunu,özelliğini getirir gündeme.Her ne olursa olsun fark etmez.Bir eve bakarken,bir arabaya,bir hayvana bakarken, hep aynı tutumu sergiler böylesi insanlar..

Aklıma bir kare geldi Efendimiz(sav)’den..Hani çirkin bir köpekle karşılaştıklarında,herkes “ne igrenç bir köpek “ diye düşünmüştü de, O gül güzeli “ bakın dişleri ne güzel” demişti..

İşte bize bir örnek..Hem de en güzel örnek.Ne güzel düşünmüş değimli Efendimiz(/sav).bütün çirkinlikler arasından ,kendisi GÜZEL OLAN NOKTAYA bakmış…

Keşke insanımızda bu güzel hasletle, ahlakansa.
Arkadaşının,dostunun,her zaman güzel tarafına baksa.Güzeli esas alsa..

Ne güzel olurdu değilmi? Böyle olsa…

Mütefekkir

Allahım darlık verme kalbime mekân senin ..

İnsan arar,
Sadece arar,
Nasibini arar,
Nasibi kadar arar.
Ne bulursa lütfedildiği için bulur, Lütfedildiği kadar bulur.