Gönderen Konu: hayırlı cumalar  (Okunma sayısı 2815 defa)

Çevrimdışı hayelgözlüm

• Yeni Üye
  • *
  • Rep +0/-0
hayırlı cumalar
« : 10 Aralık 2010, 09:17:24 »

Ne Kadarda Sabirlisin Ya Rabbi

Mal senin..mülk senin..buyuran sensin, Hükmünü, apaçık duyuran sensin, Yaratan.. yaşatan.. doyuran sensin, Yine de kulların, şeytana tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Kur'ân'a cür'et var, göz göre göre, Ayaklar altında, örf, âdet, töre, ''islam'' türetmişiz, herkese göre; Olmuşuz... para, pul, putlara tâbî; Ne kadar da sabırlısın Yâ Rabbî...

Cezâ ve mükâfat, Kur'ân'da çok net, Kimsede ne korku.. ne de bir gayret. Sanki.. bize değil, cehennem cennet; Olmuşuz.. fal, büyü, cinlere tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Dünyayı boğarken, zulmün tekeli, Terâziyi tutan, eller lekeli. çatıları basmış, cehâlet seli; Olmuşuz.. bir kara vicdâna tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Ya Rabbî...

O ''kâlû belâ'' yı unuttuk çoktan, işret soframızda, kuş sütü noksan. Kimin umûrunda; ''mâide doksan''; Olmuşuz.. ''hayyamcı'' fırkaya tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Fakirdik.. ve lâkin, haddi bilirdik, Secdede hamd ile, vecde gelirdik. üç kuruş gördükçe, sanki delirdik; Kıldık.. her güzeli, çirkine tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Delik deşik olmuş, âhlak yasası, Sülüklerle dolmuş, devrân kasası. Mahşermiş... mîzanmış... kimin tasası; Artık.. rüşvet bile, rüşvete tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Yüz yüze ikrâmda, sahte bir yarış, Dostun arkasından, diller bir karış. Lâfta kalmış... sevgi, saygı ve barış; Olmuşuz.. selâmsız bir nesle tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Bir yanda milyonlar, aç, sefil bekler, Bir deri bir kemik, üryân bebekler, Bir yanda el bebek, kaniş köpekler; Olmuşuz.. bencil bir nesle tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Denizler kokuşmuş, dağlar yanmada, Bacalar, göklere zehir sunmada, Dünya can çekişir; son savunmada; Nîmete nâmertçe, açmışız harbi,Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Herşeyi uydurduk, hâşâ kitaba, Haram ve helâli, koyduk bir kaba; çorbamıza bile, karıştı ribâ, Sana ve Resûl'e, açmışız harbi, Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Alışmış dilimiz, fitne tadına, islâm zulmedermiş, güyâ kadına. Yalan söylüyoruz, Kur'ân adına; Yüce kelâmına, açmışız harbi Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî....

Nasıl da bastırmış.. küfrân sisleri, Kaybolmuş.. Nebî'nin, nûrlu izleri. Bunca belâ.. uyarmıyor bizleri; Olmuşuz.. kör, sağır bir nesle tâbî; Ne kadar da sabırlısın.. Yâ Rabbî...

Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz.. bir kere isyâna tâbî; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Yâ Rabbi...
AMİN...AMİN...AMİN...

<a href="http://www.izlesene.com/player2.swf?video=274167" target="_blank" class="new_win">http://www.izlesene.com/player2.swf?video=274167</a>

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
Ynt: hayırlı cumalar
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2010, 09:27:50 »
 alkis alkis alkis esglk ysagk gut emek helal
ya işte ben bunu yapamıyorum..eklediğin konular ve sunuş şeklin çok güzel
kıskanıyorummmmmmm 29

Neyse ...
sanada hayırlı cumalar olsunnnnnnnn   hapyy
(bâriiiiiiii) 29

Çevrimdışı hayelgözlüm

• Yeni Üye
  • *
  • Rep +0/-0
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2010, 09:29:36 »
ögrenicen canım benim ögrenicen herşey zamanla sen yeterki canını sıkma duamdasın dualar müşterek du et dua edelim. )))
<a href="http://www.izlesene.com/player2.swf?video=274167" target="_blank" class="new_win">http://www.izlesene.com/player2.swf?video=274167</a>

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2010, 09:32:52 »
ögrenicen canım benim ögrenicen herşey zamanla sen yeterki canını sıkma duamdasın dualar müşterek du et dua edelim. )))
pek sanmıyorum 29  Ama yapanı takdir etmek boynumun borcu.. dyk
dualar müşterekkkkkkkk qwe

Çevrimdışı mrkydr

• Administrator
  • Üstad
  • *
  • Rep +35/-3
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2010, 09:38:34 »

Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed Aleyhisselam buyurdu:

Cuma gunu ve geceleri uzerime (100) defa salavat getirenin Allah Teala (c.c) otuzu dunyaya, yetmisi ahirete ait olmak uzere yuz hacetini kabul eder
Cuma gunu uzerime (80) kere salavat getirenin seksen senelik gunahi affolunur Uzerime salavat getirilmeden yapilan hicbir dua kabul olunmaz.

“Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed” yahut da “Sallallahü aleyhi ve sellem” diyerek de salavat getirilir.

CUMA GÜNLERİ PEYGAMBER EFENDİMİZ HZ.MUHAMMEDLE BULUŞMA GÜNÜNÜZ OLSUN VE HER CUMAMIZ DAHA AGIRLIKLA ALLAHA VE PEYGAMBERE AİT OLSUN CUMA GÜNLERİ BİZİM İÇİN BULUNMAZ BİR NİMET MUKAFAT LÜTUF VE HUZURUN KAYNAGIDIR HERŞEYİNDE ANAHTARIDIR DOSTLAR..

alıntı

Çevrimdışı hayelgözlüm

• Yeni Üye
  • *
  • Rep +0/-0
« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2010, 09:43:11 »

___HAYIRLI CUMALAR______

Ağlıyorum işte...

Ne çok şey anlatır gözyaşları...
Bazen söylenemeyen sözlerin sesi,

Bazen bir pişmanlığın diyeti,
Bazen de bir sevda nefesi...
Sessizliğin çığlıklarıdır aslında gözyaşları...
Anlatılamayanı anlatmak ister karşısındakine...
Eğer anlayabilirse...

İnsanoğlu bir garip...
Sevinir ağlar, üzülür ağlar, hasret çeker ağlar, kavuşur yine ağlar.
Kelimeler kifayetsiz kaldığında, gözyaşları görev başındadır.
Ama bazen gözpınarlarından aşağı süzülemez gözyaşları... Onlar dışa akıp ziyan etmezler kendilerini... Çünkü çok daha önemli bir görevleri vardır. İçteki bir yangını söndürmek isterler. Göz kapaklarınızın alev alev yandığı, boğazınıza bir şeylerin düğümlendiği, burnunuzun direğinin sızladığı oldu mu hiç? Dikkat ettiniz mi o anlarda gözyaşlarınızın istikameti neresi?
En zor olanı bu belki de...
Ağlamak zayıflık mı?
Neden ağlamamız gereken anlarda; yumruklarımızı, tırnaklarımız avuçlarımızı kanatıncaya kadar sıkar, boğazımızdaki düğümleri yutkunarak gidermeye çalışırız? Neden kaçırırız buğulanan gözlerimizi başkalarından?
Bakın ağlıyorum işte! Utanmıyorum kimseden... O kadar içime akıttım ki gözyaşlarımı... Artık zapt edemiyorum içimdeki çağlayanı...

Ağlıyorum Yaratana vefasızlığım için.
Ağlıyorum özlediklerim için.
Ağlıyorum özleyip de kavuşamadıklarım için.
Ağlıyorum içimi acıtan kalp kırıklıklarım için.
Ağlıyorum istemeden de olsa kalbini kırdıklarım için.
Ağlıyorum unutulmaması gerekenleri unuttuğum için.
Ağlıyorum unutamadığım için.
Ağlıyorum yaklaştıkça uzaklaştıklarıma.
Ağlıyorum tanıdıkça çirkinleşenlere.
Ağlıyorum kıymetini bilemediklerime.
Ağlıyorum sevsem de yüz bulamadıklarıma.
Ağlıyorum ziyan olan yıllarıma.
Ağlıyorum bir ömür ağlayamadıklarıma.
--
Kalbinde insanlara merhamet duygusu olmayan (Allah'ın kalbine insanlara karşı merhamet duygusu koymadığı) kimse heybet ve hüsran (yani en büyük kayıp) içindedir.
(Acluni, Keşfu'l-Hafâ, 1/372)

Şimdi sus gönlüm sus ve teslim ol.
Fani umutlarla tükenmekten vazgeç.
Dünya buna değmeyecek kadar kısa.
Sabır zamanı kısa.
Bir şimşek ışığının parıltısı kadar kısa.
Unutma ey gönlüm, burası dünya…
Sefası da fani, cefası da…
Fakat ebediyet var, ebedi vatan.
Orada nankörler için hazırlanmış bir ateş mahzeni var ki,
Orada sabah olmayacak,
Horozlar da ötmeyecek.
Orada sabretmek imkânsız.
Allah’ım;
Bana yeteri kadar helal rızık vererek haramdan koru
Lütfunla beni zengin kılarak senden başkasına muhtaç etme

___HAYIRLI CUMALAR ___