Hz. Muhammed (s.a.v) Alemlere Rahmet Efendimiz > Hadisler

Bir hadis..!

(1/2) > >>

aRSLan:
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Ümmetimden bir kisim insanlar Dicle denen bir nehir yaninda, Basra denen genis bir düzlüge inerler. Nehrin üzerinde bir köprü vardir.
Oranin halki (kisa zamanda) çogalir ve muhacirlerin (Müslümanlarin) beldelerinden biri olur. Ahir zamanda genis yüzlü, küçük gözlü olan Beni Kantura gelip nehir kenarina inerler.
Bundan böyle (Basra) halki üç firkaya ayrilir: Bir firka sigir ve kir develerinin peslerine takilip (kir ve ziraat hayatina dönerler, bunlar) helak olurlar
. Bir firka nefislerini(n kurtulusunu esas) alirlar (ve Beni Kantura ile sulh yolunu) tutarlar. Böylece bunlar küfre düserler
. Bir firka da çocuklarini geride birakip onlarla savasirlar, iste bunlar sehit olurlar."

[ Ebu Davud

prenses:
Allah bu dini zatı için özel olarak seçmiştir. Dininize ancak cömertlik ve güzel ahlak yakışır. Dikkat edin! Dindarlığınızı bu iki nitelikle süsleyin.
Hadis (Taberani).

Gülce:
tsk tsk

prenses:
“Akıllı adam nefsini hesaba çeker ve ölümden sonraki hayat için iyi amel işler, aciz adam nefsini hevesine uydurur sonra Allah'tan mağfiret temenni eder.”

 

prenses:
Ebu Hureyre'den (r.a.) rivayet edildiğine göre:

Hz. Peygamber (a.s.), kötü hükümden, bedbahtlık erişmesinden, düşmanların gülmesinden ve belanın çetinliğinden Allah'a sığınırdı.

Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 4880

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git